Sobota 20 duben, 2024
3+1 seriálů, které musíte vidět v roce 2021
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

3+1 seriálů, které musíte vidět v roce 2021

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Nebo alespoň tak se to říká. Člověk s čistým štítem a novou energií začíná odhodlaně a sebejistě plnit svá stanovená předsevzetí a má z toho jistě dobrý pocit. Někdy jsou to náročné úkoly a za ty si kromě dobrého pocitu každý zaslouží i pořádnou dávku relaxace – a to třeba hned u nějakého seriálu, který bude hltat každým douškem. Ale jak takový vybrat?

Umbrella Academy 

Na první místo patří jednoznačně „nováček“ nesoucí název Umbrella Academy. Seriál je poměrně nový na Netflixu a obsahuje prozatím 2 řady po 10 epizodách. 

Byli jste odjakživa milovníci superhrdinů a nevadí vám mix vícero žánrů? Tak je Umbrella Academy pro vás to pravé. Seriál pojednává o 7 sourozencích, kteří byli vychováváni ruským miliardářem právě proto, že jim vesmír nadělil superschopnosti. Prvotní idylka úspěšné akademie a hrdinů zachraňujících nevinné civilisty se záhy rozpadne, když každé z dětí dospěje a je odhodláno vrhnout se na vlastní cestu životem. Tedy do chvíle, než se jejich dávno ztracený sourozenec vrátí z budoucnosti se zprávou, že lidstvo postihne zkáza, při které zahyne každý živý tvor na zemi. Jak se sourozenci vypořádají s nadcházející zkázou světa?

The Witcher 

Zaklínače snad ani není nutné zdlouhavě představovat. The Witcher byl v roce 2019-2020 žhavou novinkou Netflixu, která se stala populární už v době, kdy vyšla vůbec první knížka ze světa nadpřirozena. The Witcher je originální výtvor polského spisovatele Andrzeje Sapkowskiho, na jehož motivy vzniklo hned několik adaptací – seriálových, herních, komiksových,..

Seriál, kde samotného zaklínače ztvárnil Henry Cavill (Superman: Man of Steel, Batman vs. Superman: Dawn of Justice) vypráví příběh hned tří postav – Geralta z Revie, zaklínače, který putuje světem na svém koni a živí se krapet podivnou prací, která spočívá v lovení monster a příšer, kterých se tamní lid obává. Kromě Geralta se setkáváme s postavou mocné Yenneffer, která naopak část svého života zasvětila magii, aby si ve světě nadpřirozena vybudovala jméno. A v neposlední řadě se setkáváme s Ciri – děvčátkem z královské rodiny, která oplývá podivnou a čarovnou silou, aniž by si to ona sama přála. 

Riverdale

Od témat nadpřirozena se přesuneme do amerického městečka Riverdale, kde se dějí podivné věci, které ovšem souvisejí s lidskou krutostí a nelibostí vůči místním obyvatelům. Dříve poklidné město se rázem mění na město s pověstí, kvůli které se do něj turisté rozhodně nevrhají po hlavě. 

Záhadné vraždy, zmizení a další patálie řeší skupina studentů střední školy, jejíž každý člen oplývá svým vlastním tajemstvím. Podaří se jim vyřešit záhady, které na ně v Riverdale číhají? 

Sex Education 

Tento lechtivý a komediální seriál je opravdovým hitem mezi dospívajícími, kteří se nechtějí zabývat složitým dějem a komplikovanými vztahy mezi charaktery. Seriál, který pojednává o sexuální výchově mezi mladistvými je takovou variací úspěšných „Prci, prci prciček“ nebo, chcete-li, „American Pie.“ 

Ač se jedná převážně o komedii, při které se mnohdy nad situacemi a příběhy hlavních aktéru pozastavíte a zasmějete, nabízí tento seriál i edukační formu, která vás zasvětí do hlubšího tématu sexu. Sex už v dnešní době není žádné tabu, o kterém by se nemělo mluvit na veřejnosti, ba naopak je tento seriál takovým průvodcem situacemi, které se vám mohou přihodit v běžném životě a které se leckdy dají vyřešit vícero způsoby, než se na první pohled může zdát.

V dnešní době je seriálů k dostání opravdu nespočet. A právě díky tomu jsme mnohdy frustrovaní a nerozhodní, který si vybrat. A co když nás ten vybraný nebude bavit? Dostaneme se do situace, kdy sami sebe přesvědčíme, že jsme zcela zbytečně přišli o náš drahocenný čas. Někdy hledáme recenze na daný seriál a vybíráme ten nejlepší, abychom se této situaci vyvarovali. Budeme tedy doufat, že vás můj seznam přivede na tu správnou cestu a že vás alespoň jeden z těchto seriálů přesvědčí o tom, že za nezajímavým názvem může stát něco, co určitě stojí za zhlédnutí.

Napsat komentář