Středa 22.05.2024
5+1 vánočních pohodovek, které vás naladí na tu správnou vlnu
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

5+1 vánočních pohodovek, které vás naladí na tu správnou vlnu

Vánoce se neúprosně blíží a vy stále nejste v té správné pohodové náladě? Není potřeba zoufat. Tohle jsou tipy na filmy, seriály a knížky, ze kterých sálá ta pravá vánoční atmosféra…

Knížky

S láskou tvůj Santa – S. A. Domingová

Vánoční akce Tajný Santa pomotá hlavu hlavní hrdince Angel. Dlouho tápe, kdo jejím tajným Santou je, přitom je to člověk, který ji zná mnohem líp než kdokoliv jiný. Angel v rámci „projektu“ dostane adventní kalendář, který jí dává úkoly na každý den, což může být super i pro čtenáře, můžete úkoly plnit zároveň s Angel.

S láskou tvůj Santa je super oddechovka, která vás dostane na správnou vlnu a současně vás obalí vánoční romantikou jak mezi Angel a jejím Santou, tak i dalšími postavami.

Polibek v New Yorku – Catherine Riderová

Charlotte dostane pár dní před Vánocemi kopačky od svého přítele, navíc jí zruší let do domovského Londýna, takže zůstane trčet sama v New Yorku. Anthony čeká na letišti na svou přítelkyni. Bohužel i on se ocitá sám, jelikož se s ním jeho láska rozejde. Nečekaně se cesty Charlotte a Anthonyho propojí a pod ruku se jim dostane příručka Jak zapomenout na svého expartnera.

Při četbě není nutné tolik přemýšlet, jen brouzdáte stránkami a vychutnáváte si příběh dvou osamělých duší. Děj je střídavě vyprávěn z pohledu Charlotte a Anthonyho, takže je pro čtenáře autentičtější, vidí situaci z obou stran. Konec knihy je sice předvídatelný, ale během vánočního času stejně nechcete přemýšlet víc, než musíte, že ano?

Filmy

Holidate

Film začíná během Vánoc. Rodina hlavní hrdinky Sloane ji vidí zase bez přítele a ona už má po krk toho, že ji neustále někdo otravuje s tím, že je opět sama. Proto se dohodne s Jacksonem, že budou o svátcích předstírat pár. Což může být i nevýhodou, když jeden z nich začne něco cítit k tomu druhému.

Holidate je film, u kterého se hodíte do pohody a užijete si herecké výkony hlavních hrdinů. Ženské publikum navíc ocení kvality představitele Jacksona.

Let it snow

Natočeno podle knihy Johna Greena – Sněží, sněží. Romantická komedie přinášející tři příběhy, které se propojí ve Waffle House (čtěte awful house). Julie a Stuarta spojí vlak, který stojí kvůli zasněženým kolejím. Tobina donutí žárlivost mrznout v autě. Dorrie bojuje za svou lásku, která má strach projevit svou homosexualitu.

Jde o vánoční příběh, takže je zcela jasné, jak dopadne. Určitě se ale budete bavit, smát nahlas a žárlit, že takhle Vánoce u nás nevypadají a že máte chuť na vafle. Film je navíc doplněn vánočními chytlavými songy, které vám budou hrát v hlavě až do Vánoc.

Seriály

Dash a Lily

Seriál odehrávající se v New Yorku začíná špatně zařazenou knihou, která není tak úplně knihou, jako spíš zápisníkem. Dashe a Lily zavádí na místa, která by normálně nenavštívili. Navzájem se prostřednictvím zápisníku poznávají, ale když se poprvé potkají face-to-face, není to takové, jaké si to vysnili.

Skvěle vystihnutá vánoční atmosféra z pohledu Lily, která Vánoce miluje, ale letošní jsou pro ni jiné, jelikož její rodiče odjedou na Fidži a doma zůstává se svým bratrem, v kontrastu s Dashem, který už dlouho nevěří v kouzlo Vánoc – místo, aby je trávil s matkou, se radši schovává v apartmá svého otce, který je s jednou ze svých milenek pryč. 

Pokud jste spíše knihomolové, i vy si přijdete na své. Seriál Dash a Lily byl natočen podle knižní předlohy.

Sugar Rush – Christmas

Pořad o pečení, který jednu svou sérii věnoval Vánocům. Garantujeme, že vám potečou sliny. Každý díl je rozdělen do tří kol, z nichž v každém je zadán úkol – cupcakes, cukrovinky, dorty. Samozřejmě, že jde o soutěž, takže kdo udělá nejhorší dezert, vypadává ze hry.

Nedoporučujeme se dívat večer před spaním, protože takovou chuť na něco sladkého jste ještě v životě neměli. Jinak vám ale Sugar Rush poslouží jako inspirace, pokud se nebojíte experimentovat a letošní Vánoce byste si chtěli udělat výjimečné, když už tak budou poněkud odlišné od těch ostatních.

Máte své oblíbené vánoční pohodovky, které vás dokážou dostat do té správné vánoční nálady?

Napsat komentář