Neděle 14 duben, 2024
5 tipů, jak si užít dovolenou  
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

5 tipů, jak si užít dovolenou  

Letní období je spojené s dlouhými teplými večery, vyhříváním na sluníčku, koupáním pod širým nebem a dovolenou. Chcete prožít svou vysněnou? Víme, jak na to!

Dopřejte si oddych 

Nezapomeňte především odpočívat, oddych byste měli dopřát i své mysli. Proto nechte internet vypnutý. Nečtěte si dopisy ve své e-mailové schránce a neprohlížejte si fotky na sociálních sítích. Raději se soustřeďte na přítomnost a oprostěte se od virtuálního světa. To vám jen prospěje! Internet můžete opět zapnout po návratu domů. 

Dodržujte pitný režim 

Měli byste pořádně pít, zvláště v horku. Základem pitného režimu je voda, kterou si můžete ochutit vymačkanou šťávou z citrónu či plátky okurky. 

Omezte pití kávy, ovšem můžete se osvěžit ledovou kávou se zmrzlinou. Alkohol během dne raději nepijte, snadno by totiž mohlo dojít k dehydrataci, ale můžete si ho v klidu dopřát večer při dobrém jídle. Vychutnat si s přáteli večerní sklenku vína na nějakém krásném místě je prostě skvělé! 

Prohlédněte si památky 

Pokud navštívíte místo, na kterém jste nikdy předtím nebyli, musíte poznat místní pamětihodnosti. Ovšem nemusíte vidět úplně všechno – vyberte si jen to, co se vám nejvíce líbí. Navštivte například malé muzeum, historické centrum, honosný kostel, Boží muka na kopci anebo tajemnou kostnici. Fantazii se meze nekladou! 

Vydejte se za zábavou 

Ať už se vypravíte kamkoliv, hlavně si svou cestu zpříjemněte novým zážitkem. Můžete třeba podniknout vyhlídkovou plavbu parníkem, kterou mnohdy doprovází příjemná hudba. Nebo zajděte do aquaparku, v němž poznáte nejrůznější atrakce či se zrelaxujete v solné jeskyni.

Zajímavým zážitkem rovněž může být ochutnání místních gastronomických lahůdek, nádherný rozhled z vysoké věže či setkání s pouličními umělci. 

Přečtěte si knihu 

Vezmete si na dovolenou knihu, kterou jste si chtěli už dlouho přečíst a pořád jste to odkládali. Můžete se do toho konečně pustit! Přenesete se do jiného světa a budete se svou oblíbenou postavou prožívat báječné dobrodružství. Úžasně si u toho odpočinete a vyčistíte si hlavu. A také si dopřejete chvilku pro sebe. 

Jak byste si ještě užili dovolenou?

Napsat komentář