Neděle 21 duben, 2024
Jak si užít léto naplno? Naplánujte si ho!
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FUN

Jak si užít léto naplno? Naplánujte si ho!

Máte každý rok na konci srpna pocit, že vám léto proteklo pod rukama, ale vy jste nestihli podniknout ani polovinu věcí, které jste si přáli? Nedopusťte, aby vám léto opět uteklo jako voda a letos si ho důkladně naplánujte!

Sepište si seznam aktivit, které letos chcete konečně podniknout

Jste spontánní a rádi žijete naplno v daném okamžiku? Přestože je tato životní filozofie skvělá a mnohem zdravější než neustálé sledování displeje mobilního telefonu, snadno se vám může stát, že právě kvůli tomuto přístupu se nedostanete k aktivitám, na které jste se již dlouho těšili. Co s tím? Řešení je snadné. Popadněte tužku a papír nebo si otevřete poznámky v mobilu a vrhněte se do psaní. Čeho? Přeci všech aktivit, jež jste si vždy přáli podniknout, míst, která byste chtěli v létě navštívit, a letních akcí, jichž se musíte zúčastnit.

Buďte objektivní a nekompromisní

Jakmile budete mít sepsáno, podívejte se na svůj seznam zcela objektivně a přihlédněte k objemu volného času a svému rozpočtu. Touží vaše srdce po dovolené na Maledivách, ale budget říká dovolená pod stanem? Nenechte si zkazit náladu a podívejte se na nabídku last minut zájezdů anebo někam vyrazte společně s partou přátel a o náklady se férově rozdělte.

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Nezapomínejte na odpočinek

Aby se vám z množství aktivit, jež si naplánujete, nezamotala hlava, dopřávejte si také dostatek odpočinku. Ať už aktivního, či pasivního. Vyrazte například s kamarády na piknik, naplánujte si filmový večer nebo si pověste houpací síť na zahradu a přečtěte si nějakou odpočinkovou knížku. Aktivit, během kterých si váš mozek odpočine od běžných každodenních starosti, existuje celá řada.

Potřebujete inspiraci?

Viděli jste film Stánek s polibky? Hlavní hrdinové, přátelé od dětství Elle a Lee, si v něm sestaví letní bucket list, ve kterém je seznam všech aktivit, které musí společně v létě podniknout. Pokud vás při sestavování vašeho seznamu opustí inspirace, rozhodně se na tento romantický letní film na Netflixu podívejte.

Léto by mělo být časem odpočinku i nových zážitků. Nepodceňte proto řádnou přípravu. Jaká budou vaše prázdninová dobrodružství?

Napsat komentář