Pátek 1 březen, 2024
Existuje vhodný film pro každou fázi milostného života, ať už jste single, ve vztahu, nebo něco mezi tím
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Existuje vhodný film pro každou fázi milostného života, ať už jste single, ve vztahu, nebo něco mezi tím

Ať už jste single, máte nový vztah, nebo něco mezi tím, existuje nespočet filmů o vztazích, které odrážejí každou fázi milostného života. Nemůžeme sice slíbit, že vám sledování těchto příběhů pomůže vyřešit vaše případné vztahové problémy, můžeme vám však zaručit, že se alespoň do jednoho z nich budete moci vžít. Který z filmů si vyberete?

Pokud hledáte jen zábavu: Walk of Shame

V romantické komedii Walk of Shame hraje Elizabeth Banks ženu, která se po sexu na jednu noc musí dostat přes celé město na pohovor do své vysněné práce. A to vše zvládne bez telefonu, občanského průkazu a peněz. Pro Banks to však není až tak špatné. Jejího milence z předchozího večera hraje sympatický James Marsden, takže si jistě dokážete představit, že vztah mezi nimi neskončí u jedné noci. Navíc, i když se tento film nedá nazvat převratným dílem, můžete být v klidu, protože horší trapas, než se stane Elizabeth, už nikdo zažít nemůže.

Pokud si dáváte pauzu od randění: Becoming Jane

Film Becoming Jane není zcela věrný skutečnému životopisu Jane Austen, je však inspirován aférou, kterou autorka měla s právníkem Tomem Lefroyem. Spisovatelka, kterou ztvárnila Anne Hathaway, ve filmu ukazuje jednu cennou lekci – někdy je nejlepší, co pro sebe můžete udělat, odložit lásku stranou a soustředit se na sebe. Jane Austen se nikdy nevdala, což vůbec není smutné, protože podle všeho žila velmi plnohodnotný život a její odkaz samozřejmě žije dál v jejím díle.

Pokud často randíte: 50 First Dates

Pokud vás zajímá, jak se tento film, velmi nerealistická romantická komedie o muži, který se rozhodne každý den znovu okouzlit ženu se ztrátou paměti, může týkat vašeho života, zbystřete. Jak jistě víte, ne všechna první rande jsou úspěšná. Někdy se však podaří najít skutečný poklad, takže vynaložená námaha stojí za to. Vztah mezi postavami Adama Sandlera a Drew Barrymore je krásnou připomínkou toho, že láska může přijít mnoha a mnoha nečekanými způsoby.

Pokud zkoušíte seznamovací aplikace: You’ve Got Mail

Měli jste někdy pocit, že Tinder, Badoo nebo Bumble nejsou ta nejlepší místa pro nalezení pravé lásky? To je pochopitelné. Doporučujeme vám podívat se na klasickou romantickou komedii You’ve Got Mail. Film se odehrává dávno předtím, než se seznamovací aplikace staly hitem, ale ukazuje, že na internetu mohou být skvělí lidé, kteří hledají někoho, jako jste vy. A někteří z těchto lidí mohou být dokonce tak okouzlující jako Tom Hanks nebo Meg Ryan v mladší verzi.

Pokud máte kamaráda s výhodami: Friends with benefits

Někdy je to, po čem aktuálně toužíte, fyzická intimita bez citového pouta, které může vyústit ve vážný vztah. Pokud to zní jako vaše současná situace, je tato romantická komedie přesně to, co potřebujete zhlédnout. Justin Timberlake a Mila Kunis spolu začnou chodit bez jakýchkoli závazků, a přestože se do sebe na konci filmu zamilují, ne vždy to tak musí v reálném životě fungovat.

Pokud jste se svou první láskou: The Notebook

V žádné diskuzi o romantických filmech se nelze vyhnout The Notebook, v české verzi Zápisníku jedné lásky. Drama, které je adaptací románu Nicholase Sparkse, je milostným příběhem o mladém páru, který se do sebe zamiluje, ale po sérii nedorozumění se rozejde. Když se však konečně znovu setkají, nedokážou od sebe odtrhnout ruce. Film je dokonalou připomínkou toho, že hledání lásky může být stejně úžasné, bolestivé a vzrušující jako ve filmu.

Pokud se setkáváte s rodiči partnera: Meet The Parents

Setkání s rodinou partnera může být jednou z nejstresovějších a nejnepříjemnějších situací ve vztahu, ale jedno je jisté – většina rodičů není tak šílená jako postava Jacka Byrnese (Robert De Niro), který miluje kočky. Pokud se tedy obáváte, jak bude probíhat první rodinné setkání, vzpomeňte si na tento film.

Pokud je vaše láska neopětovaná: Once

Once je krásný srdcervoucí film o dvou lidech, kteří se do sebe zamilují, ale nakonec se rozhodnou své city neřešit. Je to složité – a ve skutečném životě se to stává neustále. Přestože se ti dva v tomto filmu vzájemně inspirují, vytvoří krásné album a jejich hudba bude věčná, jejich vztah se nikdy neuskuteční. Jak se tedy můžete z tohoto filmu poučit, pokud jste v podobné situaci? Nasměrujte svou energii do něčeho jiného, co máte rádi – do své kariéry, do svých přátel, do svých koníčků. Ze všeho toho trápení může vzejít něco opravdu úžasného.

Pokud jste ve vztahu, který nemá budoucnost: 500 Days of Summer

500 Days of Summer vás provede vzestupy i pády a ukáže vám, že váš partner není, na rozdíl od vás, „all in”. Postava Summer v podání Zooey Deschanel se pro zamilovaného Toma Josepha Gordona-Levitta změní ve velké zklamání, když zjistí, že to s jejich vztahem nemyslí až tak vážně. I když mu to chvíli trvá, nakonec dostane cennou lekci, kterou by si měli zapamatovat všichni – když vztah skončí, je to zkrátka proto, že to tak nemělo být. Zlomené srdce může nesmírně bolet, ale časem se zahojí.

Pokud procházíte vážným rozchodem: The Break-up

Tato antiromantická komedie s Jennifer Aniston a Vincem Vaughnem v hlavních rolích dokonale ukazuje, jak špatný a bolestivý může být rozchod, který někdy hraničí s humorem. Hádky o to, kdo si co nechá, i o ty nejobyčejnější věci? Zkuste se tomu zasmát a nechat to být. Možná je to temná kapitola vašeho života, ale klíčové je uvědomit si, že všechno jednou končí – a nový lepší začátek je hned za rohem.

Pokud se chcete vrátit ke svému bývalému partnerovi: Crazy, Stupid, Love

Když si uvědomíte, že váš bývalý je stále ten pravý, podívejte se na film Crazy, Stupid, Love. Ukazuje, jak daleko je Cal Weaver ochoten zajít, aby získal zpět svou jedinou pravou lásku. Emily je zpočátku k jeho pokusům skeptická (a má k tomu dobrý důvod), ale nakonec si vzpomene, proč se do Cala zamilovala. Jde o film o všech možných vzestupech a pádech ve vztahu a film, který si můžete pustit jako inspiraci pro svůj vlastní milostný život, pokud právě procházíte podobným obdobím.

Napsat komentář