Středa 22.05.2024
Jaké knihy nám přináší měsíc říjen?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Jaké knihy nám přináší měsíc říjen?

Po zářijové nadílce jsme si pro vás nachystali sadu knížek, u kterých se budete bát a přát si, abyste ji znovu neotevřeli. Připravili jsem si australskou autorku, která vyniká v hororových příbězích. Tu poté doplní žena, jež napsala Štvanici, kterou jsme vám již doporučovali. A na konec se podíváme na díla, ze kterých vás bude mrazit ještě dlouho po dočtení.

Lucy Foley – Seznam hostů

Na ostrov se sjíždějí hosté, aby oslavili sňatek dvou spřízněných duší. Mělo se jednat o nezapomenutelnou svatbu, kdy jedinou vráskou na čele nevěsty bude nestabilní signál.

Bouchne šampaňské a začne se pořádně slavit, jak se patří. Ženichovi spoluhráči se zúčastní alkoholové hry, družička si zašpiní své nádherné šaty a spousta dalšího. Poté se ale najde tělo – mrtvé.

Jess Lourey – O čem se nemluví

Cassie žije na farmě, baví ji škola a má zálusk na nejhezčího kluka ze třídy. Vede si relativně poklidný život. Všechno se změní, když v Lilydale začne lov – na lidi.

Jeden chlapec za druhým mizí, ale zase se objevují – více agresivní, náladoví a násilničtí. Nikdo nemá ponětí, co se jim stalo, a hlavně kdo je takhle změnil. Najednou dojde i k transformaci Cassieiny sestry. Chce-li hlavní hrdinka přežít, musí projít světem dospělých.

Darcy Coates – Fantom z Blackwoodu

Mara je připravená začít nový život se svým snoubencem Neilem, ale její minulost ji nechce pustit. Společně koupí dům u Blackwoodu a jsou varováni, že se v budově dějí podivné věci. Hlasy, otevíraní dveří, zakrvácené otisky či chladné místo, kde byl původní majitel zavražděn.

Dům je levný a Mara je rozhodnutá žít a upozornění si nevšímat, protože nic takové není opravdové, ne? Ne?

M. W. Craven – Kurátor

Sériový vrah nechává na náhodných místech kusy těl a na každém místě činu zanechá vzkaz #BSC6.

Washington a Tilly z Národní agentury pro trestnou činnost se ujmou případu, který nedává smysl. Proč některé oběti byly uspány, jiné při umírání trpěly a proč si všechny před třemi lety ve stejný čas vzaly dovolenou? Všechno to je zkomplikuje bývala agentka FBI, která tvrdí, že se nejedná o sériového vraha, ale o muže jménem Kurátor.

S kterou knihou se letos budete bát?

Napsat komentář