Pátek 1 březen, 2024
Maraton na ledu, netradiční zoo nebo masopust: 3+1 jedinečných akcí, které oživí vaše únorové dny
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FUN

Maraton na ledu, netradiční zoo nebo masopust: 3+1 jedinečných akcí, které oživí vaše únorové dny

Únor je jedinečným obdobím mísícím klidnou zimu s paprsky nadcházejícího jara. Tento měsíc nám kromě valentýnské romantiky přináší také jedinečné akce a příležitosti k setkávání, poznávání, zábavě i sportu. Které z nich bychom si neměli ani přes nestálé počasí nechat ujít?

Lipno Ice Marathon

Pociťujete neutuchající touhu po překonání vlastních limitů, rádi byste vybočili z denní rutiny a dosáhli vyššího cíle nebo se ponořili do něčeho nového a neobvyklého? Začátek cesty k naplnění vašich ambicí může být velmi jednoduchý. Stačí nasadit kvalitní sportovní obuv, srovnat mysl, začít s tréninkem a v sobotu 3. února zamířit směr Lipno Ice Marathon. Tento závod vás donutí nejen k pohybu, ale především vás vyzve k překonání sebe sama v extrémně náročných přírodních podmínkách. Máte odvahu?

Pololetní prázdniny v ZOO Zlín

Hned první únorový víkend se můžete vydat se svými školáky na tradiční oslavu pololetí do zoologické zahrady ve Zlíně. Všichni žáci základních a středních škol budou mít letos od pátku 2. února do neděle 4. února vstup za akční cenu. Stačí, aby se vaše děti pochlubily letošním pololetním vysvědčením. Nehledě na známky se pak mohou v rámci vstupného za 1 Kč projít zimním areálem, pozorovat zvířata ve venkovních voliérách, krmit rejnoky v zátoce nebo se ohřát v tropické hale Yucatan.

Masopust na hradě

Únor se ponese také v duchu dobrého jídla a zábavy. Jedna z masopustních akcí vás čeká v neděli 4. února na Slezskoostravském hradě, kde se odehraje tradiční slavnost. Těšit se můžete na veselý tanec masek, tóny lidových písní flašinetáře, masopustní soutěže pro děti i dospělé, komediální představení, umělecká kouzla kejklířů a mnohem více. Program je připraven na celý den od 10 do 16 hodin.

Kamélie v Kroměříži

Inspiraci pro letošní výsadbu záhonků můžete načerpat v Kroměříži, kde bude od 3. do 25. února probíhat každoroční výstava kamélií. Elegantní květina původem z Asie je dlouhodobě oblíbenou ozdobou zahrad. Není tedy divu, že se stala také nedílnou součástí Květné zahrady, kde aktuálně roste několik desítek jejích exemplářů v různých odrůdách. Obdivovat je můžete každý den od 9 do 16 hodin v rámci běžného vstupného.

Na jakou akci v únoru vyrazíte?

Napsat komentář