Neděle 14 duben, 2024
Jak alespoň na chvíli utéct z reality?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Jak alespoň na chvíli utéct z reality?

V časech jako jsou tyto je obzvlášť důležité se o sebe starat a hledat rozptýlení. I když to někdy není snadné, existuje několik způsobů, jak se vypořádat s emocemi. Může to být dobrá kniha, film, seriál nebo oblíbený podcast. Inspirujte se našimi tipy a alespoň na chvíli unikněte realitě!

5 filmových tipů pro příjemný večer

Stává se vám, že sledujete jeden trailer za druhým a nemůžete se rozhodnout? Zabalte se do deky na pohovce, protože pro vás máme 5 tipů na filmy, které stojí za to vidět.

Feministky: What Were They Thinking? (2018)

Práva žen jsou stále aktuálním tématem, které nás zaměstnává již dlouhou dobu. Tento dokumentární film na Netflixu se zaměřuje na hnutí za práva žen v 70. letech 20. století a přináší pohled na tehdejší události. Dozvíte se také, čeho jsme my ženy již dosáhly.

Lady Bird (2017)

Christine, která si říká „Lady Bird”, chce opustit malé město, kde vyrostla, protože si myslí, že její život je naprostá nuda. Uvízla v rutině střední školy, rodinných dramat a komplikovaného milostného života. Tento příběh vypráví o dospívání náladové a svéhlavé teenagerky, která má k dokonalosti daleko.

The Zookeepers Wife (2017)

Během 2. světové války udělali manželé Zabinští z varšavské zoo úkryt pro mnoho Židů. V důsledku tohoto hrdinského činu se však rodina i zoologická zahrada dostane do velkého nebezpečí. Strhující film natočený podle skutečné události vám ukáže riskantní, ale zároveň velmi dojemnou záchrannou misi.

Lady Macbeth (2016)

Tento film se odehrává ve viktoriánské Anglii a vypráví příběh boje vdané a utlačované ženy za osvobození. Skončí vše krvavým dramatem? Napětí vás bude provázet až do samého konce, protože nikdy nebudete vědět, co se stane.

20th Century Women

Ve tomto filmu jsou zachyceny tři generace žen s vlastními příběhy. 14letá Jamie se nachází v životním období, kdy se musí naučit spoustu nových věcí. Její stále více vytížená matka požádá o pomoc Julii a Abbie a společně se snaží Jamie naučit vše, co potřebuje vědět, aby ji připravily na život.

3 knižní tipy, díky kterým ztratíte pojem o čase

Lehnout si na gauč s knihou a ponořit se do jiného světa, to má v sobě něco uklidňujícího a terapeutického. Můžeme uniknout tak daleko od reality, jak chceme, aniž bychom opustili své komfortní prostředí. Nejenže čtením na chvíli zapomeneme na své starosti, ale také pomáhá snižovat stres.

The Power Of Now – Eckhart Tolle

Příliš často promarníme příliš mnoho času přemýšlením o minulosti a obavami o budoucnost. A přestože to všichni víme, děláme to znovu a znovu. Přečtěte si tuto knihu pomalu a pozorně. Naučí vás, jak se těšit z každého okamžiku i jak žít naplno v přítomnosti.

Find Me – André Aciman

Dva cizí lidé se setkají, začnou spolu konverzovat a po krátké době vycítí, že mezi nimi existuje velmi hluboké pouto. Tento román je o pravé lásce a o tom, jak zůstává silná, ať se děje cokoli. Příběh je popsán velmi podrobně, což vytváří silné pouto mezi hlavními hrdiny a čtenářem.

Rosie Project – Graeme Simsion

To, že láska není věda, Donu Tillmanovi nejspíš nikdo neřekl. Devětatřicetiletý Don nemá na ženy štěstí, a tak vymyslí projekt – test, který má najít dokonalou partnerku. Tehdy mu do života vstoupí Rosie a Donův spořádaný život uvrhne do chaosu. Tento zábavný román vypráví o hledání lásky a citů nešikovného univerzitního profesora. Najde to, co hledá?

Fotografie: Pexels (pexels.com)

16 tipů na skvělé podcasty

Na závěr vám přinášíme několik podcastů ze slovenské a české scény a také několik ze zahraničí.

Z oblasti podnikání

Levosphere

Podnicast

​​Websupport | Podcastyy o online podnikaní

Volný čas a zábava

Čítanie je sexy

LOVE IS ON THE AIR

Čaj, Vínko, Tequila s Nat

Je Libo Knihu

Všeobecné znalosti

Fashion Session

Nová doba udržateľná

Ľudskosť

Všesvet podcast

Psycho Zápisnik

Zahraniční

Pillow Talks – Youtuberka Alia Zaita a její přítel Yonie Koto diskutují o vztazích, sociálních sítích a životě obecně, bez servítek.

Anything Goes With Emma Chamberlain – Podcast influencerky a youtuberky Emmy Chamberlain o všem, co má momentálně na mysli.

The Good Time Podcast – Podcast švédského páru Jenny a Davida Mustardových nejen o popkultuře, feminismu, knihách nebo filmech.

TED Talks Daily – Každý den se v jednotlivých epizodách objevují projevy různých lidí na různá témata od umělé inteligence, vědy a technologie až po osobní rozvoj, vztahy a sebelásku.

Co jste v poslední době četli, viděli nebo poslouchali vy?

Napsat komentář