Neděle 21 duben, 2024
Jaké knihy nám přináší měsíc srpen?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Jaké knihy nám přináší měsíc srpen?

Léto se nám pomalu krátí, ale stále máme dostatek volného času na čtení, a i má nadílka knižních tipů se opět rozrůstá o další čtyři tituly, které vám mohou zpříjemnit letní večery. Tak se na ně pojďme podívat!

Lauren Beukes – Afterland

Pandemie vyhubí 99 % mužů, většinou zbyli jen malí chlapci. Jedním z nich je i Miles, kterému zůstala pouze matka Cole, která se ho snaží ze všech sil ochránit. Společně vyrážejí na cestu ke svobodě, ale je možné, že té nikdy nedosáhnou.

Velkým překvapením je Coleina sestra, která je vystopuje. Budou se muset rozhodnout, komu věřit a zda loajálnost v novém světě stále existuje.

Kiley Reid – Takový prima věk

Mladá Emira to nemá lehké — nedaří se jí najít dobrou práci, má sotva na nájem, a tak nějak neví, co se životem. Platit složenky jí pomáhá brigáda chůvy u rodiny Chamberlainových. Když jednou večer vyrazí se svou malou svěřenkyní do supermarketu, ochranka ji obviní z únosu. Proč? Protože dvouletá Briar je běloška, zatímco Emira je černoška. Jakmile se o incidentu dozví Briařina matka Alix, rozhodne se, že takovou nespravedlnost musí odčinit. 

Tím se rozehrává novodobá komedie mravů, či spíše dobrých úmyslů, které však nemusí až tak dobře dopadnout. Dokáže Alix pochopit, že Emira není jen oběť rasismu, ale především žena z masa a kostí? A co se stane, když se v Emiřině životě objeví někdo z Alixiny minulosti?

Lucie Bechynková – Opravdové zločiny

Velmi oblíbený podcast Opravdové zločiny se koncem srpna dočká i své knižní podoby. 

Lucie Bechynková, moderátorka a spoluzakladatelka napínavého podcastu, vás vezme do nejtemnějších koutů lidské duše. 

Výběr těch nejzajímavějších světových zločinů, co se kdy odehrály, doplňuje zasvěcený pohled kriminalisty, vězeňského dozorce i právničky. A jedním si můžete být naprosto jistí – tyhle případy vám nedají spát.

Romy Hausmann – Marta Spí

Další thriller od autorky bestselleru Milé dítě, které na má na Databázi knih hodnocení 80 %.

Je to několik let, kdy Nadju odsoudili za strašný zločin. Po propuštění z vězení si nic nepřeje víc než vést normální život. Jenže pak dojde k vraždě a osamělý dům ve Spreewaldu se stane jevištěm bizarní hry – Nadju její minulost učiní dokonalou obětí. A dokonalou vražedkyní.

S kterou knihou se chystáte strávit poslední prázdninový měsíc – nějaký thriller nebo román?

Napsat komentář