Neděle 14.07.2024
Letní knižní těšení: Co stojí za to si přečíst?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Letní knižní těšení: Co stojí za to si přečíst?

Nenalákala vás romantika, detektivky a thrillery ani sci-fi a fantasy? Pak možná oceníte od každého trochu v podobě mixu titulů, které stojí za to si je přečíst. Nejdříve vám představíme velmi oblíbenou knihu z TikToku, poté zavítáme do knihovny, kde objevíme poklad. Následně se podíváme na volné pokračování knihy Příběh Arthura Truluva a na závěr našich letních novinek vám doporučíme příběh kluka, který nebyl nikdy zamilovaný…

Sedm manželů Evelyn Hugo – Taylor Jenkins Reid

Evelyn Hugo je hollywoodská hvězda, která se rozhodne světu prozradit pravdu o svém životě a odhalí zákulisí svých sedmi manželů. Evelyn si vybere nezkušenou novinářku Monique Grantovou, aby ona vyprávěla její životní příběh.

Monique je rozhodnutá se do toho vrhnout po hlavě, a tak získat zkušenosti a stát se profesionálkou. Evelyn začíná vyprávět od svých hereckých začátků v 50. letech, přes jejích sedm manželství, až po 80. léta, kdy se rozhodla opustit šoubyznys. Postupně si ženy k sobě vytváří pouto, když se však Evelynino vyprávění blíží ke konci, zjišťují, že se jejich cesty nečekaně protínají.

Knihovna malých zázraků – Sara Nisha Adams

Aleisha nalezne seznam četby v jedné staré knížce z knihovny. Díky seznamu Aleisha objeví nové a nádherné světy, o kterých neměla ani ponětí. Od nečekané lásky, až k cestě chlapce s tygrem přes Tichý oceán.

Její dědeček Mukesh touží navázat vztah se svojí vnučkou, a tak mu Aleisha představí seznam četby a společně se pustí do plnění této výzvy. Seznam četby obsahuje reálné knihy, takže se i vy můžete ponořit do spousty neuvěřitelných příběhů, které čekají na vaše otevření.

Noc zázraků – Elizabeth Berg

Lucille Howardová je paní v letech, která se rozhodne otevřít školu pečení. Své studenty učí své vyhlášené recepty jako například jižanský piškotový dort, vánoční větrníky a další sladké dobroty. Její škola se stane velmi oblíbenou, proto si najme asistentku Iris, která je ve městě nová a potřebuje se zaměstnat.

Do sousedství se nastěhuje pár, který postihne tragédie, a Lucille se začne starat o jejich syna. Nejen na jeho rodiče, ale i ostatní obyvatele městečka začne doléhat nejistá budoucnost. V těžkých časech se však dokážou semknout a najít sílu.

Felix až navěky – Kacen Callender

Felix Love nebyl nikdy zamilovaný. Touží najít lásku a zjistit, jaké to je zamilovaný být a také být milován. Vypadá to, že jen jemu se láska vyhýbá, jelikož všem okolo vztahy vychází. Felix je hrdý tím, kým je – černoch, queer a transexuál.

Anonymní spolužák mu začne posílat transfobní vzkazy, a dokonce zveřejní Felixovu fotku před tranzicí. Felix se rozhodne pomstít, avšak netuší, že se kvůli tomu ocitne v kvazimilostném trojúhelníku.

Co právě teď čtete? Nechali jste se inspirovat naším výběrem?

Napsat komentář