Středa 22.05.2024
6 tipů, jak si užít Halloween
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

6 tipů, jak si užít Halloween

Název tohoto svátku pochází z anglického označení All Hallows Eve. Halloween se slaví 31. října a je to původně keltský svátek. Keltové věřili, že právě v tento den zmizí hranice mezi světem živých a mrtvých. Jsou s ním spojené nejrůznější zvyky a tradice. Halloween můžete ovšem oslavit i po svém! Jak si ho pořádně užít?

Vyzdobte si domov pro radost 

Vyzdobte si obývací pokoj zajímavými dekoracemi, které navodí tu správnou strašidelnou atmosféru. Můžete ozdobit svůj parapet hezkými světýlky. Zaručeně rozsvítí tmu! Dají se koupit za dobrou cenu nejrůznější řetězová světla, třeba s malými duchy, kostlivci, pavouky, nebo dokonce s očima.

Na stůl do mísy zase můžete naskládat šišky třeba s jeřabinami – ty klidně nasbírejte venku. Vedle mísy například naaranžujte plyšové dýně – letos na podzim se všude možně objevují. Najdete je v různých barvách, takže si vyberete tu, která se vám nejvíc líbí. Pokud se chcete opravdu bát, pokryjte stěny pavučinou z polyesteru – existuje bílá, černá nebo fialová. 

Dopřejte si čarodějnické sladkosti 

Upečte si vtipné dobroty jako od samotné čarodějnice. Kupříkladu si z těsta vykrájejte rakve, netopýry či svíčky. A originální perníčky! Nebo udělejte muffiny s polevou a marcipánovou ozdobou, popřípadě ve tvaru čarodějnického klobouku. Muffiny jsou jednoduché, a navíc výborné. Vychutnejte si taktéž lahodnou čokoládu ve tvaru očí, která návštěvu určitě pobaví. Seženete i oči jako ovocné bonbony, a ty chutnají prostě skvěle. 

Vydlabejte dýni 

Už v 16. století se slavil Halloween u příležitosti konce žní a příchodu zimy. V té době lidé chodili v kostýmech od domu k domu. Právě vydlabané dýně se svíčkou uvnitř sloužily pro lepší orientaci koledníků bloudících za soumraku. Dýně neodmyslitelně patří k Halloweenu. Rovněž si dýni vydlabejte a vyřezejte si do ní cokoliv chcete. Mimoto můžete navíc vydlabat i jablka – tak stvoříte krásné svícny.

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Ochutnejte Ďábelský Krvesaj 

Ďábelský Krvesaj se perfektně hodí právě k Halloweenu. Drink s barvou krve připomínající upíří nápoj chutná jako višně v čokoládě, trochu však okořeněné chilli. Můžete ho popíjet s přáteli, rozveselí vás a zahřeje. Určitě sklidíte úspěch! 

Nasbírejte magické předměty  

Samhain je keltský název svátku mrtvých, křesťané mají Dušičky a v anglosaských zemích je Halloween. Všechny tyto svátky spolu velice úzce souvisí a mají mnoho podobností. Využijte magické plody přírody a načerpejte z nich sílu. Do Samhainu je poslední možnost nasbírat plody jako kaštany a žaludy. Po tomto dni se už nic nemá sbírat, aby mohla příroda odpočívat. Pokud budete čarovné plody nosit v kapse, předají vám energii!

Poslechněte si stylovou muziku 

Tu pravou halloweenskou atmosféru navodíte vhodnou hudbou. Například při poslechu metalové kapely s názvem Helloween. Tato německá skupina byla založena v roce 1984 a jejich album z roku 1985 se taktéž jmenuje Helloween. K strašidelnému svátku dokonale pasuje. Nudit vás nebude!

Máte další nápady, jak si užít Halloween?

Napsat komentář