Neděle 14 duben, 2024
Na co koukat během sychravých víkendů? 4+1 tipů na filmová dramata
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Na co koukat během sychravých víkendů? 4+1 tipů na filmová dramata

Dny jsou stále kratší a sychravější, a to přímo vyzývá k zachumlání se do peřiny s horkou čokoládou s marshmallows a dobrým filmem. Pátráte po nějakém kvalitním? Už nemusíte! Toto je seznam dramat, která vás určitě zaujmou…

I Believe in Unicorns

Davina, ztvárňovaná éterickou Natalie Dyer známou díky seriálu Stranger Things, je krásná mladá dívka, kterou zaujme starší vrstevník Sterling, se kterým naváže bouřlivý vztah. Poté, co se stará o svou postiženou matku a vidí v ní jen málo známek života, spatřuje v mladé lásce únikovou rampu na lepší vzrušující místo. Davina se nachází v onom jedinečném životním období, kdy se dětství a blížící se dospělost srážejí a prolínají. Stále se však zajímá o kresby, jednorožce a polaroidy. Když ji její nový nápadník pozve na schůzku, oblékne si krásné šaty. On jezdí na skateboardu a má koženou bundu s cvočky. Jsou prakticky jako Sandra Dee a Danny Zuko. Ne vše je ale tak snové, jak se zdá.

Antiviral

Snímek odehrávající se ve světě budoucnosti, kde lidé platí nemalé peníze za to, aby si nechali píchat do těla stejné viry, jakými se nakazí jejich oblíbené celebrity. Je to pro ně jen jeden ze způsobů, jak se přiblížit k tomu, jak se jejich idol asi cítí. Hlavním protagonistou je Syd March, kterého si zahrál charismatický Caleb Landry Jones, který pracuje na klinice, která tyto injekce aplikuje svým dychtivým zákazníkům. Ale i on má svou lidskou stránku, která zbožňuje superhvězdu Hannah Geist. Když jeho milovaná crush onemocní a zemře, i on podlehne a nechá si do těla vpíchnout vir, který byl i v těle zesnulé ikony. Pokud toužíte po dramatu, které by mohlo být blízkou budoucností, určitě si nenechte Antiviral ujít. 

Gabriel

Rory Culkin, mladší bratr Macalaye Culkina, jako dospívající chlapec, který poprvé sedí v autobuse a mluví s batoletem přes škvíru v sedadlech před sebou. Nakonec pozve batole, aby si sedlo vedle něj, a učí ho, jak předstírat kouření cigarety pomocí roztrhaných kousků bonbonů Twizzler. V pravý čas přijde matka batolete a syna si odvede. Gabriel je často nesnesitelně přecitlivělý a občas dokáže být arogantní a nepřátelský. Nedávno byl propuštěn z psychiatrické léčebny. Má předepsané léky, ale brání se je brát, i když ho o to matka prakticky prosí. Je násilnický? Rozhodně se chová nevyzpytatelně a jeho vyhlídky jsou nereálné, zejména pokud jde o studentku Alici. Gabriel je dramatem, u kterého nejedno oko nezůstane suché, obzvláště, pokud máte rádi filmy, ve kterém vystupují nejrůznější podivíni.

Million Dollar Hotel

Zajímavá zápletka točící se kolem vyšetřování vraždy Izzyho Goldkisse, syna mediálního magnáta Stanleyho Goldkisse, které vede zvláštní agent FBI Skinner. Izzy spadl ze střechy hotelu s ironickým názvem Million Dollar Hotel, který se nachází v zapadlé čtvrti v centru L.A. Mezi podezřelé patří různí ztroskotanci a podivíni, kteří tento zchátralý podnik obývají. Žije tu Tom Tom, který se často v okolí hotelu potuluje na svém skateboardu a který se stane průvodcem agenta Skinnera. A pak je tu taky Eloise, vyhořelá prostitutka se zálibou v intelektuální literatuře, kterou Tom Tom miluje. Žijí tu i další podivíni jako je Geronimo, Dixie, který o sobě tvrdí, že je pátým členem kapely Beatles, Vivien a další. Kdo z nich má ale na svědomí tragickou smrt Izzyho? Pokud jste fanoušky irské kapely U2, Milly Jovovich, Mela Gibsona nebo Jeremyho Daviese, pak je toto drama určené přímo pro vás.

J’ai tué ma mère

Říci, že šestnáctiletý Hubert a jeho matka Chantale mají vztah lásky a nenávisti, je velmi slabé slovo. Hubert je nedůtklivý puberťák s rozpuštěnými vlasy, který nesnáší každý aspekt matčina života – od nepořádného způsobu stravování až po příšerné módní faux pas, která tvoří její šatník. Do toho Hubert randí s Antoninem, se kterým tráví veškerý čas a který je zřejmě jediný, kdo má na Hubertovy výlevy trpělivost. Korunu už tak napjaté situaci Hubert nasadí, když do domácího úkolu napíše, že je sirotek, jehož matka už zemřela. J’ai tué ma mère, neboli Zabil jsem svou matku, je dramatem, které sleduje strasti dospívání Huberta, jehož skvěle ztvárnil charismatický Xavier Dolan. Zdá se, že právě Dolan je zárukou kvalitních filmů. Krom toho je tento snímek inspirován jeho vlastním dospíváním.

Už víte, na jaký snímek se podíváte jako první?

Napsat komentář