Pátek 1 březen, 2024
Podlehněte kouzlu secese a zimního království nebo se staňte someliérem: 3 akce, které potěší milovníky umění i gastronomie
Fotografie: Envato Elements (elements.envato.com)
FUN

Podlehněte kouzlu secese a zimního království nebo se staňte someliérem: 3 akce, které potěší milovníky umění i gastronomie

První měsíc nového roku otevírá dveře novým začátkům, zážitkům, výzvám i dobrodružstvím. Dali jste si v minulém roce slib, že si chcete více užívat a v záplavě práce si vyhradit také dostatek prostoru pro zábavu? Pak je nyní ideální období pro jeho uskutečnění. I když venku sněží a teploty klesají pod nulu, leden s sebou nese horké zprávy o jedinečných akcích…

Výstava šperků a umění Alfonse Muchy

Připravte se na cestu časem díky dobovým fotografiím, pohlednicím, bankovkám a ostatním předmětům spojeným s životem secesního malíře, grafika a designéra Alfonse Muchy. Vrcholem výstavy jsou nezapomenutelné divadelní plakáty a litografie vytvořené speciálně pro herečku Sarah Bernhardt. Vaši pozornost si získá i dvoumetrový plakát Gismonda, který se řadí k jednomu z nejimpresivnějších děl umělcovy kariéry.

Vstoupit do světa významného českého výtvarníka můžete od 18. ledna do 28. března v Galerii Desítka Obchodního domu ve Zlíně. Ať už se zúčastníte běžné, či komentované večerní prohlídky s průvodcem, budete okouzleni unikátním zážitkem!

Zimní svět zázraků a pohádek

Winter Wonderland je prostorem poskytujícím zábavu pro děti i dospělé! Zpestřete si studené dny i večery podívanou na stovku světelných instalací a vyzkoušením zábavních atrakcí. Barevné svítící sochy, kolotoče, interaktivní klavír či vláček jsou jen zlomkem toho, co můžete v kouzelném parku vidět.

Zimní svět plný zázraků ocení zejména ti, kteří by si rádi prodloužili magické vánoční svátky. Projít celou výstavu vám zabere přibližně 3 hodiny. Navštívit ji můžete ve všední dny, o svátcích i víkendech až do 29. února.

Fotografie: Envato Elements (elements.envato.com)

Kurz základů sommelierství

Patříte k milovníkům vína, ale kromě pasivního ochutnávání byste mu chtěli začít i lépe rozumět? Pak je kurz sommelierství přesně pro vás. Během jednoho dne získáte základní přehled z oblasti vína a vinné kultury, naučíte se, jak lahodný vinný mok snoubit s pokrmem či jak rozpoznat jeho vady a nedostatky. Kromě teoretických znalostí si osvojíte také praktické dovednosti a obeznámíte se s funkcí specialistů na víno.

Absolvováním kurzu budete mít možnost proniknout do světa vinařství a připravit si základy pro další studium, nebo dokonce cestu k dosažení oficiálního certifikátu someliéra. Intenzivní vzdělávací zážitek pořádá Vinařský Institut v brněnském hotelu Passage v sobotu 20. ledna. Pokud se ho chcete zúčastnit, nezapomeňte si předem rezervovat své místo.

Na jakou akci v lednu vyrazíte?

Napsat komentář