Pátek 1 březen, 2024
Staňte se básníkem a nebojte se uspořádat degustaci: 5 skvělých tipů, jak trávit dlouhé zimní večery
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Staňte se básníkem a nebojte se uspořádat degustaci: 5 skvělých tipů, jak trávit dlouhé zimní večery

Dlouhé zimní večery mohou být sice obdobím klidu a pohody, na druhou stranu však také výzvou v boji s chladem, temnotou a nedostatečným množstvím slunečních paprsků. Trávení času venku na procházkách není vzhledem k chladnému počasí ideální volbou a neustálé pobývání doma může vést ke smutku. Z tohoto důvodu je vhodné si najít činnost, která zaměstná nás i naše myšlenky. Máme pro vás hned několik skvělých tipů…

Uspořádejte si vlastní mini degustaci

Pozvěte přátele a známé k sobě domů a uspořádejte si degustační večer. Každý přispějete svým vzorkem a na závěr můžete vyhlásit ten nejlepší. Co budete chtít ochutnávat a hodnotit, je jen na vás. Ať už zvolíte alkoholický nápoj, oblíbený pokrm, nebo sladkost, zaručeně potěšíte své chuťové pohárky, a ještě si užijete spoustu zábavy.

Udělejte si domácí kino

K vytvoření domácího kina stačí projektor, pohodlná sedačka a nekonečná inspirace na nové i staré filmové trháky. Nezapomeňte na popcorn a pořádnou láhev limonády, abyste se cítili jako v opravdovém kině!

Poskládejte puzzle

Přiznejte, že už je to opravdu dlouho, co jste poskládali své poslední puzzle. Zimní večery vybízí k tomu, abyste to napravili! Stačí si jen vybrat obrázek, který je složen z co největšího množství dílků, protože čím více jich bude, tím více večerů budete mít o zábavu postaráno.

Zkuste napsat básničku nebo příběh

Převeďte své pocity a myšlenky na papír nebo si zkuste utvořit pár veršů. Vůbec nevadí, že nejste rodilí básníci či spisovatelé, přece žádný učený z nebe nespadl. Možná se nakonec budete divit, co ve vás dřímá!

Přeorganizujte si doma věci

Udělat si jarní úklid s předstihem může být velmi osvěžující. Není nad to se zbavit nepotřebných věcí a ostatní přerovnat a udělat v nich řád a systém. Věřte, že si zútulníte domov a budete se v něm cítit lépe.

Jakou aktivitu zkusíte?

Napsat komentář