Neděle 21 duben, 2024
The Book Fairies: Milujete čtení? Staňte se knižní vílou!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

The Book Fairies: Milujete čtení? Staňte se knižní vílou!

The Book Fairies je mezinárodní organizace, která před pár lety přišla s poměrně zajímavým konceptem, který si oblíbila i herečka Emma Watson známá jako Hermione Granger ze ságy o Harrym Potterovi. Chcete se stát knižní vílou?

Supertajná víla, která šíří poselství

Ti, kdož mluví anglicky, si asi odvodí, že se bude jednat o nějakou literární záležitost. A skutečně je to pravda. The Book Fairies přišly na svět v březnu 2017. Jedná se o zajímavý koncept, kdy si jedinec knihu přečte, pak ji šíří dál. Učiní tak označenou nálepkou s logem The Book Fairies, která říká, že kniha je k dispozici, že si ji může kdokoliv vzít, přečíst a šířit ji dál.

Tento neobvyklý čtenářský klub se dostal do širšího podvědomí díky herečce Emmě Watson, která je jednou z nejznámějších víl a po světě už schovala spoustu knih. Od „The Vagina Monologues“ od Eve Ensler až po „Malé ženy“ od Louisy May Alcott a mnoho, mnoho dalších.

Věřím v knižní víly!

Aneb „I Believe in Book Fairies“ je slogan, který tento knižní klub nese. Takovouto tajnou vílou se můžete stát i vy. Stačí si přečíst knihu, pořídit samolepky a knihu šířit dále. Víly sídlí v Anglii, ale obrovskou výhodou je, že když si objednáváte, byť samotné samolepky, platíte jen za samolepky! Žádné poštovné se nekoná. Pořídit si ale můžete například i oficiální tašku, ve které můžete knihy nosit a ukrývat a která je velice šikovná a odolná. A dá se říct, že vlastně za pár korun, což je obrovské plus.

Fotografie: Archiv redakce

Musím číst, co je zrovna trendy?

The Book Fairies většinou dávají vědět, když se bude číst a šířit nějaké knihy dále, ale to neznamená, že si je hned musíte pořizovat. Většinu u nás často neseženete, takže pokud neradi objednáváte ze zahraničních knihkupectví, knihu si nepřečtete. Ale nezoufejte, můžete schovávat i knihy, které už máte přečtené a doma se vám jen válí.

Víly pak už jen knihu vyfotí, umístí ji na Instagram a použijí hashtagy jako #bookfairiesworldwide nebo #ibelieveinbookfairies.

Tudíž nebojte, můžete sdílet klidně i Idiota od Dostojevského nebo třeba Robinsonku od Marie Majerové. Fantazii se meze nekladou.

Jaký máte vztah ke knihám a zaujal vás koncept knižních víl?

Napsat komentář