Neděle 14 duben, 2024
Tipy na letní čtení: Jaké knihy si vzít na dovolenou?
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FUN

Tipy na letní čtení: Jaké knihy si vzít na dovolenou?

Ať už jste vášniví knihomolové, nebo si na čtení najdete čas pouze o prázdninách, určitě si z našich knižních tipů vyberete. Připravili jsme si totiž tipy pro milovníky detektivek, soudobých českých autorek, romantického čtení i životopisů. Ponoříte se s námi do krásných řádků těchto knih?

Co si přečíst, když chcete mít husí kůži

Milujete severské detektivky? Přibalte si do svého kufru libovolnou knihu od mistra severských detektivek, kterým není nikdo jiný než Jo Nesbø. Ovšem pozor, pokud si chcete přečíst celou sérii, ve které je v hlavní roli Harry Hole, čtěte ji raději popořadě a nejprve sáhněte po Netopýrovi.

České autorky, které hýbají knižním světem

Dáváte přednost knihám z českého prostředí a hltáte každou novou knihu od Aleny Mornštajnové? Její kniha Les v domě se vám vryje pod kůži a jen tak ji nedáte z ruky. Stejně tak byste si rozhodně měli přečíst nejnovější knihu od Radky Třeštíkové. Nečtěte si dopředu žádné recenze a ponořte se do čtení čtyřsetstránkové knížky s krásným přebalem Kde jsi, když nejsi a udělejte si na ni vlastní názor. V případě, že jste doposud nečetli žádnou knihu od Kateřiny Tučkové, která se zaměřuje na příběhy obyčejných lidí (většinou žen), jejichž příběhy by se jinak ztratily v propadlišti dějin, dejte jí šanci. Psaní knihy Bílá Voda jí zabralo celých 10 let.

Naplňte svou touhu po romantice

Nedáte dopustit na knihy od Julie Caplin? Přečtěte si i knížky z její série S láskou, které píše pod pseudonymem Jules Wake. Před tím, než se vrhnete do čtení náhodného titulu ze série, vás ale musíme varovat – knihy čtěte ve správném pořadí, jinak si zbytečně vyzradíte osudy dalších postav. Úžasnou autorkou new adult románů je Mariana Zapata. Její knihy jsou ohromně čtivé a zasazené do atraktivních prostředí. Nesmíme ale zapomínat ani na Colleen Hoover. Ta totiž dokáže čtenáře nejenom dojmout, ale zároveň i totálně rozcupovat.

Inspirujte se životem slavných a úspěšných

Rádi si pročítate životopisy slavných a úspěšných? Začtěte se během léta do Deníků Alana Rickmana, autobiografie Michelle Obamové, upřímné zpovědi Matthewa Perryho či knihy Životem na zelenou, pod kterou je podepsaný oblíbený americký herec Matthew McConaughey.

Kterou z knížek si přibalíte do svého zavazadla a vezmete s sebou na dovolenou?

Napsat komentář