Pátek 1 březen, 2024
Vyzkoušejte kaligrafii nebo meditaci: 11 tipů, se kterými se doma nebudete nudit
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FUN

Vyzkoušejte kaligrafii nebo meditaci: 11 tipů, se kterými se doma nebudete nudit

Bavit se můžete kdekoli. I doma. Ať už žijete sami, s rodinou, nebo přáteli, pokud někdy nevíte, co s časem, přinášíme vám seznam tipů na koníčky a aktivity, které můžete provozovat i mezi svými čtyřmi stěnami.

Klasika: Čtení

Ačkoli je četba typickým domácím koníčkem, v dnešní uspěchané době si jen zřídka najdeme čas na to, abychom se v posteli nebo křesle ponořili do knih. Nezáleží na tom, jaký žánr rádi čtete – ať už je to román, komiks, nebo prostě jen poslední číslo oblíbeného časopisu, čtení vás přenese do jiného světa a ani nebudete vědět, jak rychle utekl čas.

Něco pro kreativce: Kreslení nebo malování

Tužka a papír – to je vše, co potřebujete, abyste se na pár hodin stali umělcem. Pokud nevíte, co kreslit, nebo máte pocit, že nevíte, jak kreslit, poohlédněte se kolem sebe a hledejte inspiraci. Žádný mistr zatím z nebe nespadl.

Sport doma: Jóga

Pravděpodobně neexistuje žádný oblíbenější sport na doma. K józe stačí pohodlné oblečení, podložka a jedno z nesčetných instruktážních videí, která najdete například i na YouTube. Ať už jste začátečník, nebo pokročilý cvičenec, pro každou úroveň jsou připraveny různé výzvy – od jednoduchých dechových cvičení až po power jógu, při které se také trochu zapotíte.

Kaligrafie proti nudě

„Lettering” je termín, který je již nějakou dobu trendem na mnoha stránkách na internetu. Ať už pro pozvánky, přáníčka, nebo jen tak pro vlastní potěšení – kaligrafie je skvělý způsob, jak se naučit pěkně psát. Základní techniky zvládnete, i když jste se tomuto umění nikdy nevěnovali. A co je nejlepší – už nikdy nebudete muset kupovat pohlednice, budete si je totiž moct navrhnout sami doma.

Antistresová aktivita: Meditace

V naší uspěchané společnosti si všichni někdy potřebujeme na chvíli odpočinout. Pro někoho může být odpočinkem dobrý film, pro jiného trochu více zkoumání vlastního duševního života. Pokud chcete začít s meditací doma, existuje spousta videí a v poslední době i spousta podcastů, které vám mohou pomoci se uvolnit. Pravidelná meditace dokáže výrazně zvýšit vaši celkovou pohodu.

Pletení nebo háčkování

Už jste někdy na někom viděli pletený svetr a pocítili nepřekonatelnou touhu ho vlastnit? A proč si ho neupletete? Jistě, nejprve si musíte koupit potřebné pomůcky k pletení nebo háčkování, ale pak můžete výsledek hrdě nosit. Vzory jsou také všude na internetu, i s návody, a zdarma.

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Zůstaňte fit a naučte se tančit

V době pandemie musely taneční školy a studia ve velmi krátké době změnit své programy. Nyní proto existuje nespočet tanečních kurzů, které můžete snadno absolvovat online – a jsou stejně zábavné. Je pravda, že na tango nebo valčík budete nejspíš potřebovat tanečního partnera a nějaký prostor v bytě, ale pár kroků hip-hopu se můžete snadno naučit sami, v malé místnosti! S tímto koníčkem se rozhodně nudit nebudete.

Scrapbooking nebo bullet journal

Jedním z trendů, které se v posledních letech objevily, je i „bullet journal”. Zde se plánování spojuje s estetikou a uměním. Nejenže se při tom bavíte, ale zároveň si udržujete pořádek. Pokud organizování není nic pro vás, můžete jednoduše rozstříhat staré časopisy a vytvořit pěknou koláž, hlavní je, že necháte volný průběh své kreativní hlavě.

Hobby na PC: Úprava fotografií

Máte v telefonu tisíce obrázků, ale žádný z nich není opravdu dokonalý? V dnešní době můžete fotografie snadno upravovat, i když nemáte vzdělání v oboru grafického designu. Stačí si stáhnout bezplatnou aplikaci do telefonu nebo program do počítače a můžete začít. Pokud je to pro vás příliš nudné, můžete začít s úpravou videí.

Mozkový jogging: Řešení hádanek

Křížovky a hádanky nejsou zdaleka jen pro babičky. Řešení hádanek je výzvou pro náš mozek a také způsobem, jak lze předcházet předčasné demenci. Sudoku nebo šachy si můžete zahrát i online z mobilního telefonu, a pokud vlastníte třeba staré Nintendo s hrou na trénování mozkových buněk, tím lépe. Vyhnout se nudě, a zároveň udělat něco pro své zdraví může být tak jednoduché…

Keramika

K výrobě keramiky dnes nepotřebujete ani absolvovat kurz. S hrnčířskou hlínou, trochou času a trpělivosti je možné vytvořit krásné keramické předměty v podobě drsných váz či nádob, které můžete věnovat jako dárek nebo si jimi ozdobit vlastní domov. A to vše během jediného dne.

Jak bojujete s nudou vy?

Napsat komentář