Středa 22.05.2024
Jaké knihy nám přináší měsíc březen?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

Jaké knihy nám přináší měsíc březen?

Máme za sebou únorové knížky a nastal čas, abych vám doporučila další nadílku. Tentokrát se jedná o romantické příběhy, které vás na začátku pohltí a až do konce děje nepustí.

Julia Quinn – Bridgertonovi: Vévoda a já

Velmi oblíbený seriál Bridgertonovi se dočkal i knižní podoby, která vyšla hned v prvním březnovém dni. 

Simon Basset, vévoda z Hastingsu, vymyslel plán, jak se zbavit dívek, jež stojí o to být jeho partnerkami. Domluví se s nádhernou Daphne Bridgertonovou, s kterou bude předstírat falešné námluvy. Tohle ale nemůže dopadnou dobře, je zajisté jasné, že se jeden z nich zamiluje a doplatí na to.

Láska si nevybírá, rovnou koná a jak dopadne náš falešný páreček Daphne a Simon? To si musíte přečíst ve skvělém románu. A když na něj budete čekat, zhlédněte seriál na Netflixu.

Stephenie Meyerová – Půlnoční slunce

Twilight sága se opět vrací na výsluní, ale z pohledu mužského hlavního hrdiny Edwarda Cullena. Setkání Belly a Edwarda bylo nečekané – upíří rodina ve světě normálních smrtelníků. 

Jak tomu doopravdy bylo? Čím vším si musel projít, aby si Bellu získal? Jaké byly jeho počáteční emoce, když ji spatřil ve škole? Musel se lásce bránit, či ji dokonce odmítat? Počítal s tím, že Bella jeho tajemství neunese a uteče od něj?

To už si musíte přečíst sami, ale dávejte pozor – kouše!

Mona Kasten – Snít znovu

Poslední díl ze série Znovu se dočkal českého překladu. Snít znovu se odehrává ve Woodshillu, kam utíká hlavní hrdinka Jude, aby se zvedla ze dna a začala opět žít svůj vysněný život. Přebývá u svého bratra, ale zapomíná, že jedním z bratrových spolubydlících je i její bývalý přítel Blake. 

Situace se komplikuje a Jude mu opět začíná propadat, ale Blake jí dává jasně najevo, že už mezi nimi nic být nemůže. Dokáže své city k Jude ignorovat?

Paulina Świst – Chobotnice

Pokračování bestselleru Kolotoč se konečně dočkalo pokračování. K finančním intrikám a vášni se přidává pašování zlata a pletky s katolickou církví. 

Michał Grosicki se vydá na služební misi do zločinecké organizace. Daří se mu tam velmi dobře, což jen podtrhuje jeho zatčení prokurátorem Zimnickim. Všechno je plánované a hraje jim to do karet. V tuto chvíli se na scénu dostává Olka a Orel, hrdinové z prvního dílu Kolotoč.

Jedna finanční aférka střídá druhou a Świstová tomu dodává peprné erotické popisy, doplněné špinavým právnickým světem. Sama autorka je advokátka zaměřená na trestní právo, takže čerpá z vlastních zkušeností s polským podsvětím. Kdo ví, zda se nejedná o reálný případ? 

Chystáte se přečíst nějaký ze zmíněných románů?

Napsat komentář