Neděle 14.07.2024
V létě si můžete zdarma dopřát lázně i farmářské trhy aneb 20+ levných aktivit, které vás budou bavit
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FUN

V létě si můžete zdarma dopřát lázně i farmářské trhy aneb 20+ levných aktivit, které vás budou bavit

Nikdy není příliš brzy na to, abyste začali plánovat léto. Určitě totiž budete potřebovat spoustu zábavy. Naštěstí se toho v létě dá dělat mnohem víc, než si možná myslíte, a nemusí to stát tolik peněz, kolik možná čekáte. Díky kterým aktivitám dostanete „za málo peněz hodně muziky”?

Uspořádejte piknik na zahradě

K letu neodmyslitelně patří starý dobrý piknik. Stačí sbalit koš plný oblíbených jídel, vzít deku a rozprostřít ji na vlastní zahradě. Pokud zahradu nemáte, využijte samozřejmě park nebo louku.

Zorganizujte prodej

Udělejte si doma pořádek, a zároveň vydělejte nějaké peníze. Prodejte věci, které už nepotřebujete. Stačí pár jednoduchých oznámení po městě a možná i pár příspěvků na sociálních sítích, abyste přilákali zájemce.

Navštivte farmářský trh

I když je skvělé podporovat lokální zemědělce a řemeslníky, nemusíte nutně utrácet spoustu peněz na nejbližším farmářském trhu. Trhy jsou také ideální pro pozorování lidí a často nabízejí bezplatnou živou hudbu a další zábavu.

Prozkoumejte svůj šatník

Vytřiďte věci, které už nenosíte, a vymyslete různé způsoby, jak zkombinovat některé z vašich oblíbených kousků.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: 10 MUST-HAVE KOUSKŮ DO LETNÍHO KAPSLOVÉHO ŠATNÍKU

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Vysaďte si

Pokud máte to štěstí, že máte zahradu, je výsadba jednou z dalších věcí, které můžete v létě udělat. Zaměstná vás po celou sezónu a jako bonus si budete moci pochutnat na vlastních čerstvých a chutných produktech.

Vyrobte si vlastní nanuky

Vyberte si své oblíbené ingredience a vyrobte si vlastní nanuky nebo zmrzlinu. Možná si budete muset koupit formy, ale nic jiného nebudete potřebovat. 

Vydejte se na túru

Chůze je zdarma a procházky v přírodě jsou osvobozující a zdraví prospěšné. Vydejte se do národních parků nebo se jen projděte lesem či místním parkem.

Uspořádejte filmový večer

Pozvěte své přátele a hlasujte o tom, který film uvidíte. Nezapomeňte si obléct pyžamo, připravit nápoje a občerstvení a užít si večer společně.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: 5 TIPŮ NA SKVĚLE HODNOCENÉ FILMY S LGBT TEMATIKOU

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Čtěte si v houpací síti

Pokud máte houpací síť, dejte ji na zahradu. Pak vezměte nějaký skvělý letní román a užijte si několik hodin houpání a čtení.

Navštivte muzea

Muzeum je ideálním místem pro strávení pršeného letního dne. Pokud je ve vašem okolí muzeum nebo galerie se zajímavou expozicí, využijte příležitosti a podívejte se do ní.

Proměňte staré v nové

Povaluje se vám doma nábytek, umělecká díla, rámy nebo jiné dekorace, které by se daly vylepšit? Léto je skvělým obdobím pro nové využití předmětů a věcí.

Sportujte

Kdy jste naposledy hráli stolní tenis nebo volejbal? Vezměte vybavení, které máte, postavte ho na zahradě a soutěžte s přáteli.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: BUĎTE LETOS FIT DÍKY SPORTOVNÍM TRENDŮM: JEDNOMU Z NICH PROPADLY I HVĚZDY JAKO KIM KARDASHIAN NEBO MEGHAN MARKLE

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Staňte se dobrovolníky

Dobrovolnictví vás nic nestojí a přináší dobrý pocit. Můžete například nakoupit pro seniory, zorganizovat velký úklid v okolí, vyvenčit sousedovy psy…

Buďte kreativní

Téměř vše, co je zarámováno, vypadá dobře. Nestyďte se tedy vzít do ruky jakékoli výtvarné potřeby, které máte po ruce, a kreslit. Kdo ví, třeba v sobě probudíte velkého umělce.

Pozorujte hvězdy

Je něco krásnějšího než pohled na noční oblohu? Vyberte si jasnou noc a najděte si klidné místo daleko od světel velkoměsta. Vezměte si dalekohled a deku a pozorujte hvězdy. Podívejte se i do průvodce souhvězdími a zjistěte, jaké hvězdy můžete na obloze vidět.

Založte knižní klub

Konečně si najdete čas na knihy, které jste si chtěli přečíst už dávno. Obvolejte přátele, zjistěte, zda by měli zájem o čtení stejného románu, a scházejte se jednou týdně nebo jednou měsíčně, abyste diskutovali o knihách.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: 4 KNIŽNÍ TITULY, KTERÉ SE DRŽÍ NA VRCHOLU PRODEJNOSTI A PATŘÍ DO KAŽDÉ KNIHOVNY

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Pozorujte lidi

Vzpomínáte si, kdy jste naposledy jen tak seděli a pozorovali svět, místo abyste se dívali do telefonu? Pokud vám to přijde směšné, vezměte si s sebou knihu, abyste se necítili tak trapně.

Vyrazte na window shopping

Když nemáte rozpočet na nové věci, můžete jednoduše sbírat inspiraci koukáním se do výloh.

Dopřejte si lázeňský den

Nepotřebujete den v opravdových lázních, stačí věnovat trochu času přeměně vlastní koupelny na wellness oázu, kde se můžete nechat hýčkat a užívat si bezplatnou péči o sebe.

Seznamte se s historií svého města

Má vaše město nějaké významné bývalé obyvatele? Nějaké budovy postavené slavnými architekty? Nějaká bojiště? Udělejte si malý průzkum a pak se vydejte na prohlídku.

Stanovte si krokový cíl

Využijte delší dny ve svůj prospěch a stanovte si denní cíl počtu kroků. K počítání nepotřebujete drahé hodinky ani krokoměr, většina mobilních telefonů to udělá za vás. Pokud je 10 tisíc kroků denně pro vás příliš, začněte pomalu a postupně cíl zvyšujte.


Zdroj: bbc.co.uk, attachmentmummy.com

Napsat komentář