Neděle 14.07.2024
4 knižní tituly, které se drží na vrcholu prodejnosti a patří do každé knihovny: Dílo Agathy Christie i kniha s jazykovými nesmysly
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

4 knižní tituly, které se drží na vrcholu prodejnosti a patří do každé knihovny: Dílo Agathy Christie i kniha s jazykovými nesmysly

Již od roku 1955 je březen neodmyslitelně spjat s knihami. V roce 2009 se místo měsíc knihy začalo používat označení měsíc čtenářů a každoročně je tato celostátní akce spojena s celou řadou událostí, které mají jedno společné – knihy. Která literární díla se drží na vrcholu žebříčků prodejnosti a čtenosti a patří do každé knihovny?

Alenka v říši divů – Lewis Carroll

Snad nikoho nepřekvapí, že mezi nejprodávanějšími knihami všech dob se drží Alenka v říši divů. Toto dílo anglického spisovatele Lewise Carrolla si své čtenáře najde mezi dětmi i dospělými.

Kniha je unikátní v tom, že ukazuje autorovu ohromnou představivost a místy se v ní vyskytují jazykové nesmysly. Rozhodně se nejedná pouze o pohádku pro děti, ale také o návod na život. V záplavě poučných a mravokárných pohádek byla Alenka hotovou senzací.

Deset malých černoušků – Agatha Christie

Poměrně zvláštního překladu se dočkala kniha oblíbené britské autorky detektivních příběhů Agathy Christie. Její kniha And Then There Were None byla do češtiny přeložena jako Deset malých černoušků.

Sama autorka prohlásila, že se jedná o titul, který jí dal při psaní a vymýšlení nejvíce zabrat. Zápletka knihy je natolik brilantní, že společně s hrdiny nebudete do poslední chvíle vědět, kdo je vlastně vrah. Všem milovníkům detektivek lze tuto knihu doporučit všemi deseti.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Alchymista – Paulo Coelho

Stejně jako Malý princ ukazuje lidem, které věci jsou v životě důležité, také Coelhův Alchymista čtenářům předkládá obyčejný příběh s neobyčejným přesahem.

Na první pohled kniha nabízí vyprávění o mladém pastýři, který si jde za svým snem. Poselství příběhu je ale mnohem hlubší a čtenáře přesvědčí o tom, že cesta za vlastním štěstím je smysluplná a stojí za to.

Šifra mistra Leonarda – Dan Brown

Proč si přečíst knihu, ve které je hlavní postavou harvardský profesor symbologie, který se snaží objasnit zavraždění kurátora v pařížském Louvru? Důvodů existuje hned několik. 

Knihy Dana Browna, ve kterých vystupuje Robert Langdon, jsou velmi čtivé. Šifra mistra Leonarda má geniální a skutečně promyšlenou zápletku a řadí se ke světovým bestsellerům. Během čtení procestujete známá místa, dozvíte se spoustu informací a také odhalíte symboliku řady známých uměleckých děl i staveb.

Která kniha ze seznamu vás zaujala nejvíc? Všechny vám předají hodnotné informace, některé i hlubší poslání, jiné naopak probudí vaši fantazii. Obohaťte svou slovní zásobu a zjistěte, proč je havran jako psací stůl, kdo je vrah v detektivce Agathy Christie, proč jít za svým snem či co je podle Dana Browna vlastně svatý grál.


Zdroj: ign.com

Napsat komentář