Středa 22.05.2024
3 recepty na podzimní nápoje, které zahřejí a pohladí po duši
Fotografie: Pexels (pexels.com)
GASTRO

3 recepty na podzimní nápoje, které zahřejí a pohladí po duši

Jakmile skončí babí léto, stane se podzim nevlídným ročním obdobím. Proto vám přinášíme tři recepty na horké podzimní nápoje, jejichž příprava je snadná a chuť opojná. Dáte si?

Horký jablečný džus s dotykem zázvoru

Během nevlídných podzimních dní toužíme po společnosti horkého nápoje, který nás zahřeje. Milujete jablka? Využijte toho, že konečně nastala sezóna a vychutnejte si jejich chuť naplno. Připravte si horký jablečný džus obohacený o dotyk zázvoru. Jak na to? Do hrnce vlijte jablečný džus, vhoďte do něj svitek skořice a sáček zázvorového čaje. Nechte povařit, dokud se z obsahu hrnce nezačne kouřit a po celé kuchyni se nebude linout příjemná vůně připomínající jablečný koláč. V tu chvíli je nápoj připraven k servírování.

Pokud milujete ostrou chuť, přidejte si do nápoje také hrst nastrouhaného čerstvého zázvoru.

Delikátní horká čokoláda s vaší oblíbenou příchutí

Milovníci čokolády jistě nedají dopustit na její tekutou variantu. Naučte se připravovat horkou bílou, mléčnou nebo tmavou čokoládu v pohodlí svého domova a vychutnejte si ji kdykoli na ni dostanete chuť. K přípravě budete potřebovat:

  • mléko
  • tabulku vaší oblíbené bílé, mléčné či tmavé čokolády
  • pomerančové, mandlové nebo vanilkové aroma

V hrnci přiveďte mléko k varu, přidejte do něj nalámanou tabulku čokolády a několik kapek aroma dle vašeho výběru. Počkejte, dokud se čokoláda zcela nerozpustí, následně podávejte.

Tip: Máte chuť na něco kaloričtějšího? Vyměňte mléko za smetanu a navrch přidejte šlehačku.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Zázvorové objetí aneb nealko hot toddy

Naším posledním tipem je podzimní koktejl se zázvorem, respektive zázvorovou limonádou. K přípravě nealko verze oblíbeného koktejlu hot toddy budete potřebovat:

  • 200 ml zázvorové limonády
  • 100 ml vody
  • 1 svitek skořice
  • 1 lžíci medu
  • 1 lžíci citronové šťávy.

Zázvorovou limonádu a vodu nalijte do hrnce, přidejte ostatní suroviny a pomalu zahřívejte. Nápoj není nutné vařit, stačí pouze dostatečně ohřát a nechat provonět skořicí. Pokud vám již bylo 18 let a chcete si zázvorový nápoj říznout kapkou alkoholu, přidejte do něj whisky.

Rozmazlujte své chuťové pohárky a připravujte si během nevlídných podzimních dní delikátní horké nápoje. Který z našich tipů na horké podzimní drinky vás zaujal nejvíc?

Napsat komentář