Neděle 21 duben, 2024
3 úžasné nápoje, které vás osvěží během horkých dnů 
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
GASTRO

3 úžasné nápoje, které vás osvěží během horkých dnů 

Léto je krásné období plné veselých barev, spojené často s tropickým počasím. Ovšem velmi vysoké teploty dovedou být úmorné. Nejlepší je schovat se někam do stínu nebo se ochladit u vody. Čím se ještě můžete osvěžit? Třeba lahodným nápojem!

Mátový čaj 

Máta peprná nádherně voní a má příjemnou mentolovou chuť. Působí blahodárně na činnost trávicího ústrojí, proti nespavosti, stresu a bolestem hlavy. Mentol také vyvolává pocit chladu!

V těchto dnech není zdravé pít ledové pití, a proto je teplý čaj to pravé řešení. Nevěříte? Pokud byste zavítali například na dovolenou do Tunisu a jeli na výlet do Sidi Bou Said, na konci jedné prohlídky památek byste od místního průvodce dostali na ochutnání právě pořádně silný mátový čaj. A místní v podobných destinacích jistě dobře vědí, co dělají. Přesvědčte se o tom sami! 

Čaj si můžete klidně připravit sami buď z čerstvé máty, anebo použít už hotové sáčky. 1 sáček mátového čaje přelijete 0,25 l vroucí vody a necháte 15 minut louhovat v kryté nádobě. Jakmile čaj trochu zchladne, můžete si ho vychutnat.

Okurková limonáda 

Recept na osvěžující okurkovou limonádu je velice jednoduchý! 

Co budete potřebovat?

  • 1 salátovou okurku
  • 1 litr neochucené minerální vody
  • 2 lžíce třtinového cukru
  • 2 lžíce citronové šťávy

Jak limonádu připravíte? 

Okurku oloupete a nastrouháte najemno, v míse ji následně zalijete vodou. Podle chuti přidáte cukr a citronovou šťávu. Směs promícháte a rozmixujete tyčovým mixérem. Nakonec procedíte přes sítko například do džbánu.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Skvělý gin a tonic s příchutí zeleného čaje

Během teplých letních dnů přijde vhod originální drink. A co víc? Výborně osvěží!

Jaké budete potřebovat ingredience? 

  • 40 ml ginu
  • 60 ml vychlazeného zeleného čaje
  • 15 ml džusu ze zeleného jablka
  • 80 ml toniku

Jak si drink namícháte?

Do vysoké sklenice nalijete odměřený gin, džus ze zeleného jablka a vychlazený čaj. Zalijete tonikem dle libosti. Na ozdobu můžete použít plátky limetky a sypaný čaj. 

Jakým nápojem se rádi ochlazujete vy?

Napsat komentář