Pátek 1 březen, 2024
Bleskový recept bez mouky a cukru: Vyzkoušejte čokoládový koláč do hrnečku
Fotografie: Pexels (pexels.com)
GASTRO

Bleskový recept bez mouky a cukru: Vyzkoušejte čokoládový koláč do hrnečku

Pro ty, kteří dbají o svou postavu, jsou sladké pochoutky obvykle tabu, stejně tak mohou někdy tápat lidé, jejichž tělo vyžaduje nějakou speciální formu diety. Pokud však znáte ty správné alternativy, nemusíte se bez dobrot obejít. Přesvědčte se sami díky našemu receptu, který neobsahuje mouku ani cukr!

Mouku lze nahradit ovesnými vločkami a cukr není bezpodmínečně nutnou surovinou, abyste si pochutnali. Náš čokoládový koláč je navíc snadný a připravíte ho za pár minut i v mikrovlnné troubě. Tuto dobrotu si můžete vychutnat bez výčitek svědomí. Dáte si?

Koláč do hrnečku

Budete potřebovat

  • 30 g jemných ovesných vloček
  • 1 banán
  • 1 vejce
  • 2 lžičky kakaa
  • 1 lžička medu (nebo datlového sirupu)

Postup

V misce vidličkou rozmačkejte banán. Poté přidejte ovesné vločky, vejce, kakao a med a vše dobře promíchejte. Celou směs přelijte do velkého žáruvzdorného hrnku a vložte na 2 až 3 minuty do mikrovlnné trouby. Těsto znovu promíchejte a vložte do mikrovlnné trouby na další minutu. Pak už si jen vychutnejte teplý čokoládový koláč s ovesnými vločkami.

Tip: Recept si můžete upravit podle své chuti a vylepšit mnoha skvělými způsoby. Můžete přidat lesní plody, třešně, kousky jablek, kokosové lupínky nebo ořechy. Záleží na ročním období nebo na tom, co máte rádi. Vše, co dobře chutná, je povoleno!

Napsat komentář