Neděle 14 duben, 2024
Jak si připravit tabuli podle amerického Dne díkůvzdání? Pusťte se do toho s námi!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
GASTRO

Jak si připravit tabuli podle amerického Dne díkůvzdání? Pusťte se do toho s námi!

Každý milovník jídla touží po tom, aby alespoň jednou za život ochutnal tradiční pokrmy spojené s americkým Dnem díkůvzdání. Pokud i vy patříte ke gurmánům a práce v kuchyni vám není cizí, nechte se inspirovat našimi tipy, jak čtvrtý čtvrtek v listopadu oslavit ve stylu typického amerického Díkůvzdání…

Jak vypadá typický den Díkůvzdání v USA? Slavnostní průvod, fotbal a neustálé vaření

O tom, jak se den Díkůvzdání v USA slaví, máme každý nějakou tu představu díky filmům, seriálům a sociálním sítím. Klasicky tento den v Americe probíhá tak, že se v televizi sleduje nejprve slavnostní průvod, takzvaný Macy’s Thanksgiving Day Parade. Ten se odehrává v New Yorku a jsou v něm k vidění bohatě zdobené alegorické vozy, nechybí pochodové kapely a balonky plněné heliem. Po konci průvodu je čas podívat se na to, jak prezident udělí milost jednomu či dvěma krocanům a následně nastává čas na sledování fotbalu. V mezičase se samozřejmě neustálé vaří, peče a smaží.

Základní sestava na slavnostní tabuli

Součástí slavnostní tabule je samozřejmě krocan. Ten je hlavní hvězdou večera a recept na jeho nádivku se liší rodinu od rodiny. Kromě krocana nesmí na stole chybět:

  • brusinková omáčka
  • bramborová kaše / šťouchané brambory / sladké brambory
  • brusinková omáčka
  • dýňový koláč

Kromě těchto pokrmů se můžete v různých rodinách setkat také se šunkou, hráškem, jablečným či pekanovým koláčem, bílým chlebem a dalšími pochutinami. Zkrátka a dobře – co rodina, to jiná tradice.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Jak si přípravu menu správně rozvrhnout? Načasování je klíčové

Láká vás naplánování, sestavení a následně i připravení slavnostní tabule inspirované právě dnem Díkůvzdání? Nezapomeňte na to, že úspěšná příprava spočívá v pečlivém plánování. Začněte přípravou nádivky, do které můžete přidat například:

  • máslo
  • bílý chléb
  • bylinky
  • cibuli
  • ořechy
  • celer

Následně nádivku nacpěte do krocana a vložte do trouby. Za pravidelného podlévání bude příprava krocana trvat několik hodin. Samozřejmě záleží na jeho hmotnosti. Mezitím si připravte vše ostatní. Koláč, přílohy, omáčku a případné další doplňky.

Protože americké svátky jsou většinou o tom, že se opravdu vydatně najíte, určitě vás nepřekvapí, že večer Díkůvzdání tráví Američané tím, že odpočívají a tráví. Hned druhý den je totiž čeká další oblíbená kratochvíle – Black Friday neboli den, kdy se vrhnou do obchodů a nakoupí vánoční dárky za výhodné ceny.

A co vaše plány na čtvrtý čtvrtek v listopadu? Pokusíte si pro sebe, rodinu a kamarády sestavit tabuli inspirovanou Dnem díkůvzdání?

Napsat komentář