Pondělí 22 duben, 2024
Kam v září vyrazit za vínem? Nevynechte tyto 4 akce!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN GASTRO

Kam v září vyrazit za vínem? Nevynechte tyto 4 akce!

Pokud jste zatím nepřemýšleli o tom, co podniknete během následujících víkendů, máme pro vás tipy na události, díky kterým nebudete muset zůstávat doma ani jednu ze zářijových sobot. Vydejte se do vinařských oblastí, kde právě nastává období sklizně hroznů. Ochutnejte vzorky vína či burčáku a pobavte se během oslav, na nichž nechybí hudba a dobré jídlo. Jaké akce si nenechat ujít?

Slovácké slavnosti vína

Slovácké slavnosti vína se konají pravidelně první víkend v září. Udělejte si výlet do samotného srdce Slovácka a vydejte se na průzkum zákoutí Uherského Hradiště, kde na vás čeká v sobotu i neděli bohatý program. Zapište si do kalendáře datum 9. září, abyste nepřišli o průvod krojovaných, vystoupení folklorních souborů, ochutnávku vzorků od místních vinařů ve sklepech Vinohradské ulice, jarmark plný delikates a otevřené památky, kde rozšíříte své znalosti o historická fakta.

Svátek vína

Druhou zářijovou sobotu, tedy 16. září, se nezapomeňte zastavit na Masarykovo náměstí v Hodoníně, kde proběhne Svátek vína. Po průvodu můžete za poslechu hudby degustovat víno i delikatesy z tamního bio jarmarku. Na pódiu se vystřídá řada folklorních souborů, česká country skupina Rangers – Plavci i hodonínská rocková kapela Easy Line. Máte se na co těšit!

Hudba na vinicích

O tom, že je snoubení vína s hudbou ideální kombinací, jsou přesvědčeni i pořadatelé akce Hudba na vinicích, která se uskuteční 23. září ve Valticích. Přijďte strávit příjemný večer za poslechu hitů „Síla starejch vín“ nebo „Už je to tak dávno“ od hudebního uskupení Škwor. Věřte, že se skleničkou vína v ruce pod širým nebem a koncertem se vám bude loučit s létem a vítat podzimní sezónu mnohem snadněji.

Svatováclavské slavnosti

Oslava vína a degustování proběhne také v Kutné Hoře. Poslední den v měsíci, tedy 30. září čeká na Palackého náměstí všechny návštěvníky Svatováclavské slavnosti s rozmanitým programem. Kromě trhů a degustace vína je naplánováno také doprovodné vystoupení zpěváků, divadelní představení i výstavy.

Už víte, kam během zářijových sobot vyrazíte?

Napsat komentář