Pondělí 22 duben, 2024
Kam za světovou kuchyní v Praze? Máme pro vás 4 tipy
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
GASTRO

Kam za světovou kuchyní v Praze? Máme pro vás 4 tipy

Jste již přesycení tradičními českými jídly a toužíte ochutnat něco nového? Vyzkoušejte speciality ze světových kuchyní. Ať už zatoužíte po Tapas, Tacos či Tikka Masale, nemusíte letět do Španělska, Mexika nebo Indie. Zmiňované pokrmy si totiž vychutnáte i v Praze. Do jakých podniků se vydat?

Indian Jewel

Nasát pravou indickou atmosféru a vychutnat si tradiční speciality můžete v podniku Indian Jewel nacházejícím se v pražské čtvrti Staré Město. V menu najdete nejen hlavní pokrmy, jimiž je například Tandoori, Butter Chicken, Vindaloo, Tikka Masala, ale rovněž dezerty jako mangová zmrzlina, rýžový pudink se šafránem nebo knedlíčky se sirupem a růžovou vodou. Až sem půjdete, nezapomeňte si objednat česnekový Naan.

Pizza Nuova

Pokud zatoužíte po pravé neapolské pizze a domácích těstovinách, zamiřte do italské restaurace Pizza Nuova. Členové tohoto rodinného podniku si dávají na přípravě pokrmů skutečně záležet, a tom také svědčí jejich letošní umístění v soutěži 50 top pizz Evropy. Chcete ochutnat nejlepší pizzu v Česku? Zarezervujte si místo a vydejte se na Prahu 1.

Chile y Limón

Skutečné Mexiko zažijete na pražském Smíchově, jestliže navštívíte restauraci Chile y Limón. Zde vám vyškolení kuchaři připraví pokrmy obsahující převážně dvě nejpoužívanější suroviny, které nesmí v poctivých mexických pokrmech chybět, a to ostrou chilli papričku a šťavnatou limetku. V menu najdete kukuřičné Tacos s náplní dle vašeho výběru, Nachos, Burrito, ale také sladké smažené Churros s čokoládou.

El Camino

Studeným i teplým Tapas se španělským vínem můžete potěšit své chuťové pohárky v restauraci El Camino na Praze 3. Vezměte svou rodinu či přátele na večeři a užijte si kromě delikates i samotný způsob stolování, který je na Pyrenejském poloostrově populární. Pokud vám vína na večeři zachutnají, můžete si je objednat i domů na e-shopu restaurace.

Do jaké restaurace se vydáte jako první?

Napsat komentář