Středa 22.05.2024
Káva na 3 skvělé způsoby: Jaké to jsou?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY GASTRO

Káva na 3 skvělé způsoby: Jaké to jsou?

Káva je horký nápoj s kouzelnou vůní, co vám dodá energii. Typické je její silné aroma a černá barva. Najdete mnoho druhů kávy, které si můžete vychutnat, ovšem i v létě vás tento nápoj osvěží – v podobě ledové kávy. Milovníci kávy ji mohou využít při přípravě dezertu a také poslouží jako maska na vlasy, co jen a jen prospěje. Dovede překvapit, jak je káva prospěšná. Není tedy jen obyčejný nápoj…

Káva jako ledový nápoj

Zbožňujete-li kávu a nedovedete si bez ní představit ani horké dny, poté je přesně pro vás ledová káva. Jak si ji můžete jednoduše připravit doma?

Do šejkru nalejete mléko, přidáte instantní kávu a cukr. Potom vše protřepete. Do vysoké sklenice dáte led, kopeček zmrzliny, aby měla káva tu správnou chuť, a na to nalijete připravenou kávu. A nakonec ozdobíte šlehačkou. Takto připravenou ledovou kávu můžete podávat.

Božské Tiramisu

Tento pohádkový dezert s úžasnou chutí kávy je tradiční italský zákusek. A slovo tiramisú v překladu znamená povzbuď mě. Máme pro vás recept, podle nějž tento vynikající pokrm připravíte!

V míse vyšleháte žloutky a cukr do světle husté pěny. Promícháte dezertní víno i mascarpone a potom směs jemně vmícháte do žloutkové pěny. Smetanu vyšleháte do měkkých špiček a bílky do pevného sněhu. Šlehačku zlehka vmícháte do žloutkové pěny s dezertním vínem i s mascarpone a následně po částech zapracujete také sníh.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Poté dortovou formu s odnímatelným dnem vyložíte pečícím papírem tak, aby přesahoval okraje formy, čímž vám půjde hotové tiramisu z formy snadno vyjmout. Kávu i kávový likér vlijete do širší misky a promícháte. Ve směsi namočíte piškoty a naskládáte je na dno formy. Rozetřete na ně 1/3 směsi s mascarpone a pomocí sítka poprášíte kakaem. Dvakrát zopakujete, ovšem poslední vrstvu posypete kakaem až těsně před servírováním.

Formu s tiramisu zakryjete potravinářskou fólií a dáte do lednice chladit alespoň na 4 hodiny, nejlépe však přes noc. A máte hotovo, pak už můžete podávat tiramisu posypané kakaem.

Kávová maska na vlasy

Káva na vlasy? To není nic zvláštního. Je prokázáno, že když ji budete pravidelně využívat, zřetelně se to projeví.

Jak přesně může vašim vlasům pomoct? Především díky kofeinu. Ten vám nejen dodá energii, ale také dokáže zabránit vypadávání vlasů. Začne stimulovat pokožku hlavy a vlasy budou opět výrazněji růst. Kromě toho budou vaše vlasy silnější a pevnější. A tak dosáhnete toho, že budou díky kávě zdravé a krásné. Jestli tomu nevěříte. Můžete to vyzkoušet.

Ledový nápoj, chutný dezert, anebo maska na vlasy… za vším najdete kávu. Káva, to je šálek nejpopulárnějšího nápoje na světě. Je moc dobrá, blahodárná, a rovněž multifunkční. Jste milovníci kávy, anebo preferujete jiný nápoj?

Napsat komentář

  • Raja Luthriela 19.06.2022 v 22:20

    V horkých dnes se obvykle kávě vyhýbám, protože odvodňuje organismus. Raději volím ledový čaj. Nicméně recept na tiramisu je fajn.