Neděle 14 duben, 2024
9 tipů, jak dosáhnout čisté a zdravé pleti
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

9 tipů, jak dosáhnout čisté a zdravé pleti

Mít bezchybnou, čistou a zdravě vypadající pleť není jen tak. Samozřejmě to vyžaduje určitou péči, bez které se k uspokojivému výsledku nedostanete. Proto vám chceme v těchto devíti bodech ukázat, jak toho lze dosáhnout, nebo se k tomu alespoň přiblížit…

Odlíčit!

Nejzákladnější pravidlo čisté pleti. Jednoznačně. Nikdy si nenechávejte make-up přes noc. Pleť potřebuje dýchat, to jistě všichni víte, ale to neznamená, že si to nemůžeme čas od času připomenout. Je důležité se řádně odlíčit, aby nečistoty nezůstávaly v záhybech tváře.

Kvalita nade vše

Zejména pokud máte citlivou pleť, je nesmírně důležité, aby produkty, které používáte, byly určeny pro váš typ pleti. Doporučujeme hlavně certifikovanou kosmetiku, ne něco, co by vám více uškodilo než pomohlo. Pokud máte opravdu problematickou pleť, raději se poraďte s dermatologem a používejte kosmetiku z drogerie. Kromě toho ze zkušenosti víme, že pokud jde o krémy, nejlepší je obyčejná čistá vazelína.

To go 

Kamkoliv jdete, mějte s sebou malé balení odličovače a hydratačního gelu. Nemyslíme tím, když jdete na kávu, ale když jste si jisti, že jdete někam spát. Nebo raději vždy. Nikdy nevíte, kdy se vám to může hodit.

Není nad čistou vodu

Pijte! Voda by měla být nedílnou součástí vaší každodenní rutiny. Pročišťuje nejen vaše tělo zevnitř, ale i pokožku celkově. Pokud máte problém s kruhy pod očima nebo červenými skvrnami, neexistuje lepší alternativa.

Vyzkoušejte séra

Od kyseliny hyaluronové po zinek, vyberte si sérum přesně stavěné pro vaši pleť. Akné? Suchá pleť? Potřebujete rozjasnit? Existuje jich nespočet. Stačí si najít to své a zbavit se nedokonalostí.

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Týdenní peeling

Každý týden byste si měli dopřát peeling, a to nejen pokožky, ale celého těla, abyste odstranili odumřelé buňky. Nejlepší na celé tělo je káva s kokosovým olejem. I když na obličej si můžete spíše umíchat něco s tea tree olejem nebo bambuckým máslem.

Nedotýkejte se!

Nikdy se nedotýkejte pokožky špinavýma rukama. Určitě to víte, ale často si neuvědomujete, že to děláte. Klíčem k úspěchu je zbavit se tohoto zvyku. A neplatí to jen pro dotýkání se obličeje, ale také pro pupínky, ať už vypadají jakkoli – dotýkáním se jich je jen zhoršíte.

Čistěte dvakrát

Nestačí se opláchnout vodou. Druhým krokem je buď micelární voda, gel, nebo olej. Zkrátka jakýkoli přípravek určený k čištění pleti. Dávejte však pozor, abyste pleť příliš nevysušili.

Jezte zdravěji

I když se to hned nezdá, strava je základ a vše prochází žaludkem. Pokud jíte příliš mnoho čokolády, vaše pleť ji nemusí dobře snášet. Alkohol vám také neprospívá. Pokud tedy pomineme účinky hořké čokolády, která má vysoký obsah kakaa a je prospěšná. Ať tak či onak, zdravá strava je pro celkové fungování důležitá. Zejména listová zelenina, bobulovité ovoce, zelený čaj a ořechy.

Lepší je začít se změnami později než nikdy. Tak vytáhněte kosmetickou taštičku a napusťte sklenici vody!

Napsat komentář