Sobota 20 duben, 2024
Kde oslavit Día de Los Muertos? 3 tipy na nejlepší mexické restaurace a bistra v Česku
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
GASTRO

Kde oslavit Día de Los Muertos? 3 tipy na nejlepší mexické restaurace a bistra v Česku

Milujete mexickou kuchyni a rádi byste si při příležitosti Dne mrtvých zašli na nějaké lahodné mexické jídlo? Přinášíme vám tipy na hned 3 nejlepší podniky v Česku!

Día de Los Muertos je mexickým svátkem, který by se dal přirovnat k našim Dušičkám. Ale zatímco my máme Den památky zesnulých spojený se smutkem, v Mexiku k tomu přistupují zcela opačně. Mrtvé oslavují, vyrábějí jim oltáře se spoustou květin a svíček a vzpomínají na ně s úsměvem na rtech. Je-li vám takový způsob vzpomínání blízký, neváhejte vyrazit do některé z mexických restaurací, které vás okouzlí atmosférou i báječnými pokrmy. Día de Los Muertos totiž připadá už na 2. listopad.

V Praze si zajděte do Las Adelitas

Líbí se vám mexická kultura a chcete Día de los Muertos oslavit v obklopení mexických nápojů, pokrmů i tradičních Mariachi? To se pak vydejte do Prahy, konkrétně tedy do podniku Las Adelitas. Každou středu, čtvrtek a pátek se v restauraci konají speciální večery. Ať už Ladies night, či Tequila Revolution.

Zatímco nyní má Las Adelitas několik poboček, na počátku byla láska k mexické kuchyni a touha naservírovat ji Čechům v autentické podobě. A protože kvalitní a chutná mexická kuchyně táhla, začala se původně donášková firma rozrůstat a vznikla tak první autentická mexická restaurace v Praze.

Síť rychlého občerstvení Los Capolitos

Dostali jste chuť na burrito, quesadillu, tacos nebo třeba bowl? Zaskočte si do některé z mnoha poboček Los Capolitos. Najdete je v Brně, Liberci, Havířově, Hradci Králové či v Kladně.

Za Los Capolitos stojí bráchové Honza a Michal, kteří se vydali do Mexika na ochutnávku tamní kuchyně a byla z toho láska na první kousnutí. Svou první pobočku otevřeli v roce 2014 ve Frýdku-Místku a od té doby neuvěřitelně expandovali do všech koutů Česka. A dvě pobočky Los Capolitos najdete dokonce i v Bratislavě.

Bistro Bastardo zapadá do barevné brněnské gastro scény

Seznam báječných mexických restaurací a bister by nebyl kompletní bez Bistra Bastardo. To se nachází v Brně, kde úžasně doplňuje místní gastronomickou scénu.

Za vznikem Bastarda stojí dva kamarádi, Brňák a Američan, kteří si k sobě přizvali ještě mexického šéfkuchaře. Výsledkem je úspěšné mexické bistro, kde se stojí fronty, a kromě klasických a dobře známých pokrmů, můžete vyzkoušet i méně známé mexické speciality.

Pochutnejte si na úžasných mexických pokrmech, zavzpomínejte u jídla na své blízké, kteří již nejsou mezi námi, a připijte si na jejich památku. Který mexický podnik si k této příležitosti vyberete?

Napsat komentář