Neděle 14 duben, 2024
Listopad je měsícem milovníků arašídového másla! Proč?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
GASTRO

Listopad je měsícem milovníků arašídového másla! Proč?

Věděli jste, že listopad je v Americe národním měsícem milovníků arašídového másla? Zbožňujete ho také? Připravili jsme pro vás několik zajímavých faktů…

Arašídové máslo je oblíbenou součástí kuchyní nejen v Americe, ale po celém světě a dá se použít téměř do všeho. Zázraky arašídového másla neznají hranic a můžete ho využít opravdu mnoha způsoby – do smoothie, jako svačinu s kousky ovoce, do omáček k různým pokrmům, na pečivo nebo do koláče.

Historie měsíce arašídového másla

Arašídy jsou luštěninou, která pochází z Jižní Ameriky, a jsou domestikovány již více než 7 tisíc let. Ačkoli původ něčeho takového, jako je arašídové máslo, lze připsat Aztékům a Inkům, zdá se, že jeho oficiální historie začala v roce 1884, kdy si ho nechal patentovat americký chemik Edson. Jeho cílem při jeho vývoji bylo zajistit, aby lidé, kteří mají potíže se žvýkáním tvrdých potravin, mohli i tak získat potřebnou výživu, protože arašídy mají vysoký obsah sacharidů a bílkovin.

Od té doby tato lahodná a výživná pochoutka pronikla na kulinářskou scénu ve všech možných variantách a lze ji najít v mnoha různých pokrmech. Měsíc milovníků arašídového másla vznikl v roce 1995 a od té doby se slaví.

Jak oslavit měsíc milovníků arašídového másla

Vařte s arašídovým máslem

Vzhledem k tomu, jak flexibilní je arašídové máslo jako přísada, je naprosto nezbytné začít přidávat do svých jídel více této fantastické luštěniny. Dejte si záležet na tom, abyste každý den zařadili do svého jídelníčku k snídani, obědu nebo večeři jeden pokrm s trochou arašídového másla. Ať už to bude jednoduchý sendvič s arašídovým máslem nebo pikantní a lahodný Pad Thai k obědu, způsobů, jak ho zařadit, je rozhodně spousta.

Zjistěte o arašídovém másle víc

Udělejte dojem na své přátele, členy rodiny nebo spolupracovníky tím, že jim během „Měsíce arašídového másla” předhodíte řadu zábavných faktů o této chutné potravině. V ideálním případě si na každý den připravte alespoň jednu.

Věděli jste například, že…

… výroba arašídového másla vyžaduje hodně arašídů? Ve skutečnosti je na výrobu jedné sklenice arašídového másla potřeba přibližně 540 arašídů.

… podle zákona ve Spojených státech musí výrobek obsahovat nejméně 90 % arašídů, aby se mohl nazývat „arašídové máslo”? Dalšími složkami mohou být cukr, olej nebo sůl.

… Američané milují PB&J? Zatímco lidé v jiných částech světa si mohou myslet, že je to trochu divná kombinace, Američané konzumují spoustu sendvičů s arašídovým máslem a želé.

Uspořádejte večírek pro milovníky arašídového másla

Snad nejlepším způsobem, jak tento měsíc proměnit v zábavnou a společenskou událost, je sejít se s přáteli a rodinou a podělit se o své nejlepší a nejkreativnější recepty na arašídové máslo. Možná budete překvapeni, co všechno mohou lidé vymyslet a kolik různých druhů pokrmů lze vytvořit.


Zdroje:

https://nationaltoday.com/national-peanut-butter-lovers-month/

https://www.daysoftheyear.com/days/peanut-butter-lovers-month/

Napsat komentář