Pátek 1 březen, 2024
Nejen máslový ležák a čokoládové žabky aneb Pokrmy, nad kterými jste mohli slintat v sáze o Harrym Potterovi
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
GASTRO

Nejen máslový ležák a čokoládové žabky aneb Pokrmy, nad kterými jste mohli slintat v sáze o Harrym Potterovi

Každý správný fanoušek Harryho Pottera ví, že všechno jídlo v Bradavicích připravovali domácí skřítci v tajné kuchyni. Na vánoční hostině tak studenti Školy čar a kouzel mohli ochutnat tučné krocany, hory pečených a vařených brambor, hrášek na másle nebo bohaté omáčky. A nejen to! Chcete o magií opředených pokrmech vědět více a třeba si je připravit i doma?

Masový koláč s ledvinkami

Na masový koláč s ledvinkami jste mohli narazit ve slavném Děravém kotli. Pokud náhodou nemáte cestu do oblíbeného kouzelnického hostince, pochutnat si na něm můžete i mimo kouzelnický svět.

Tento koláč je totiž poměrně běžným britským pokrmem a skládá se ze směsi šťavnatého hovězího masa. To je nakrájeno na kostičky a spolu s ledvinkami dochucenou cibulkou a hnědou omáčkou. Tato směs se pak plní do lehkého vločkového těsta.

Pokud patříte k lidem, kteří se konzumování masa neostýchají, pak byste tento koláč měli rozhodně ochutnat!

Pečené krůtí maso

Pokud jste pozorně sledovali filmy, pak jste si mohli všimnout, že pečený krocan se objevil na všech hostinách. A to včetně plesu Yule Ball v díle Harry Potter a Ohnivý pohár. Šťavnatý pečený krocan se obvykle podává s brusinkovou omáčkou a bohatou nádivkou.

Máslový ležák

Máslový ležák neboli butterbeer je jeden z nejoblíbenějších nápojů v kouzelnickém světě. Existuje alkoholická i nealkoholická verze a je jasné, že studenti Bradavic popíjeli tu nealkoholickou variantu. Nealkoholický máslový ležák se skládá z másla, cukru a vody. Samozřejmě nesmí chybět ani skořice, kardamom nebo zázvor. Na internetu ale najdete nespočet receptů na tento lahodný nápoj, a tak můžete s chutěmi a poměry experimentovat.

Melasový koláč

Melasový koláč neboli treacle tart je další oblíbený dezert ze světa Harryho Pottera. A i on patří k tradičním britským pokrmům. Tento koláč z křehkého máslového těsta a sirupu se nejčastěji podává s kopečkem smetany nebo pudinku. Samozřejmě nesmí chybět ani karamelová náplň, která mu dodá slavnostnější a bohatou chuť.

Čokoládové žabky

Co by to bylo za hostinu bez čokoládových žabek! Čokoládové žabky v mudlovském světě sice nevyskočí z obalu jako ty pravé ze světa Harryho Pottera, ale chutnají stejně dobře jako ty pravé potterovské. Co je na nich ale to nejlepší? Že vám stačí jen žabí formička a vyrobit si je můžete během pár minut i doma.

Který pokrm byste ochutnali a který naopak rozhodně s díky vynecháte?


Zdroje:

https://harrypotter.fandom.com/wiki/Christmas_feast

https://www.tatlerasia.com/dining/food/harry-potter-inspired-meal-recipes

Napsat komentář