Pátek 1 březen, 2024
Nestíháte péct? Zkuste naše 4 recepty na nepečené vánoční cukroví
Fotografie: Pexels (pexels.com)
GASTRO

Nestíháte péct? Zkuste naše 4 recepty na nepečené vánoční cukroví

Adventní období bývá hektické, a proto nemusí zbývat dostatek času na pečení vlastního cukroví. Pokud letos nestíháte péct ani vy, ale zároveň nechcete nabízet návštěvě ke kávě sladký dezert ze supermarketu, nemusíte zoufat. Máme pro vás tipy na recepty, podle kterých zvládnete nachystat sladkou tečku předvánočního veselí i štědrovečerního menu během pár minut. Další skvělou zprávou je, že k tomu ani nepotřebujete zapínat troubu! O jaké recepty se jedná?

Datle v čokoládě

Super jednoduché a zdravé cukroví bez přidaného cukru si připravíte z datlí. Na 14 kusů datlí si připravte 14 kusů mandlí nebo jiných ořechů dle libosti, 140 gramů hořké čokoládové polevy, drcené oříšky nebo kokos na obalení.

Nejdříve datle rozříznete a vložíte dovnitř mandli. Takto připravené datle namočíte do rozpuštěné čokoládové polevy a obalíte v drcených oříšcích. Pokud budete chtít recept ještě vylepšit, můžete spolu s mandlí naplnit datle ořechových máslem. A jestliže vám zbude pár datlí navíc, vyzkoušejte také skvělé nepečené kuličky.

Stromečky

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda pojmenovat tradiční nepečené cukroví včelí úly, nebo vosí hnízda, připravte si pomocí speciálních formiček pistáciové stromečky. Buďte si jistí, že s tímto receptem před návštěvou zazáříte. Obzvlášť díky výměně vlašských ořechů za pistácie.

Na 16 kusů cukroví si připravte 35 gramů mletých pistácií, 75 gramů másla, 30 gramů moučkového cukru, 25 gramů pistáciové pasty a 75 gramů rozemletých piškotů. Z těchto surovin vytvořte kompaktní těsto a nechejte v lednici přibližně hodinu odležet. Následně těstem naplňte formičky a utvořte v každém stromečku důlek pro náplň. Nenaplněné cukroví nechte pořádně vyschnout a naplňte krémem smíchaným ze 2 lžic lískooříškového másla a půl lžičky kakaa. Po naplnění uzavřete spodní část každého kusu piškotem.

Slepované oplatky s karamelem

V případě tohoto receptu si můžete přípravu zjednodušit a koupit dortové oplatky spolu s předpřipraveným karamelem nebo si vytvořit vlastní karamelovou pomazánku sami. Na slepení oplatků budete potřebovat 300 gramů cukru krystal, 200 gramů smetany ke šlehání a 125 gramů másla.

Nejprve si ve větším hrnci zkaramelizujte cukr, který občas zamícháte, aby se nepřipálil. Přidejte máslo a míchejte, aby se vám se zkaramelizovaným cukrem spojilo. Na závěr přilejte smetanu. Karamel ztuhne až v průběhu chladnutí. Karamelovou pomazánkou slepte dortové oplatky a nechte odležet. Poté oplatky nakrájejte do požadovaných tvarů a podávejte.

Šišky

Tímto receptem potěšíte nejen chuť, ale také zrak. Nepečené kakaové šišky vypadají sice složitě, ale vy je připravíte za necelou hodinu. Stačí vám jen 300 gramů rozdrcených kakaových sušenek, 6 čajových lžiček agávového sirupu, 9 polévkových lžic džemu a 75 gramů změklého másla. Z těchto surovin vypracujte těsto, rozdělte na 15 stejných dílů a vytvarujte ho do tvaru šišek. Dále si nachystejte balení čokoládových cereálií a ozdobte jimi šišky kolem dokola. Po vychlazení cukroví v lednici můžete servírovat.

Jaké nepečené cukroví zkusíte připravit?

Napsat komentář