Neděle 14.07.2024
„Osobní prodej se nedá nahradit,” myslí si Laura Varšová
Fotografie: Se souhlasem Laury Varšové
INTERVIEW

„Osobní prodej se nedá nahradit,” myslí si Laura Varšová

Za značkou Bounty Boho stojí Laura Varšová, která už jako malá milovala módu, krásu a estetiku. Touha sdílet a tvořit něco kreativního ji přivedla k založení vlastní značky šperků, které jsou originálním slovenským výrobkem, vyjadřují bohémský životní styl a odrážejí nadšení a radost. Náramky z minerálních kamenů poskytují i přidanou energetickou hodnotu, kterou může osoba, která je nosí, potřebovat. Komu známému už Laura šperk vyráběla? Které minerály a kameny má nejraději? A jakou největší lekci během své kariéry dostala?

Jak vznikla myšlenka Bounty Boho a co tě podnítilo k založení značky vlastních šperků?

Od mala bylo mým snem mít něco vlastního, vlastní značku, která bude potěšením pro lidi. Ani nevím jak, ale přirozeně mě to táhlo k šperkům. Neměla jsem žádné zkušenosti, jen fantazii, a s ní jsem se pustila do tvoření.

Přiblíž nám koncept své značky. Co vlastně znamená a zosobňuje Bounty Boho?

Bounty Boho přináší do světa šperků jedinečné spojení říčních perel, minerálů a přírodních kamenů. Naše originální handmade šperky nejsou jen doplňkem pro ženy, ale i hrdým produktem slovenského designu a řemeslnictví.

Většina náramků a náhrdelníků je vyrobena ze vzácných minerálů a kamenů. Odkud pocházejí a na co dbáš při jejich výběru?

Minerály, se kterými pracuji, pocházejí z různých koutů světa, na perly mám osobně nejraději Italy.

Při výběru minerálů se řídím intuicí. Neřídím se významem minerálu, ale pocitem, který z něj mám, když ho držím v ruce a dívám se na něj.

Fotografie: Se souhlasem Laury Varšové

Všechny šperky jsou vyráběny ručně. Co podle tebe motivuje ostatní, aby kupovali handmade výrobky a podporovali tak lokální umělce?

Upřímně jsem velmi ráda, jak se začíná vnímat handmade tvorba na Slovensku. Lidé dnes umí ocenit handmade tvorbu, a hlavně pokud nás vidí i při práci – na handmade marketech, kde vyrábíme i na místě. Já sama ráda podpořím lokální tvůrce, protože častokrát jde o jedinečné designové výtvory, které v sobě nesou originalitu a lásku při výrobě.

Tvá práce je opravdu jedinečná. Máš při navrhování každého kousku na mysli konkrétní ženu?

Možná to bude znít sobecky, ale při navrhování si představuji daný šperk na sobě. S každým šperkem z kolekce musím být 100% ztotožněná prezentovat ho na sobě, jelikož jsou Bounty Boho šperky mojí každodenní součástí. O to víc mě těší, pokud se naše šperky líbí tisícům žen.

Děláš i objednávky na míru?

Ano. Je možnost i personalizace šperků. Ať už jde o svatební šperk, dárek, nebo každodenní šperk, ke každému přistupujeme s individuálně a snažíme se naplnit představy.

Fotografie: Se souhlasem Laury Varšové

Komu známému jsi už vyráběla šperk a koho bys ještě ráda viděla nosit své výtvory?

Měli jsme možnost připravit šperky pro významné slovenské herečky, zpěvačky a influencerky.

Máš nějaký oblíbený kousek, který jsi navrhla?

Ano. Je jím nedávná novinka „Initial balls” – minimalistický náramek s iniciálou a pozlacenými kuličkami. Je to šperk, který je osobní, a co je nejlepší, je vhodný na každodenní nošení.

Které minerály a kameny máš nejraději ty?

Jak jsem zmínila, řídím se intuicí a podle pocitu při pohledu na minerál. Osobně mám nejraději onyx – je to ochranný černý minerál a černého není nikdy dost. (smích)

Fotografie: Se souhlasem Laury Varšové

Kdybys mohla do konce života nosit jen jeden šperk, který kousek by sis vybrala a proč?

Určitě by to byl náramek, pravděpodobně bestseller „Infinity dvojitý onyx”. Je to šperk, který mi nevadí při jakékoliv činnosti, je minimalistický a zároveň elegantní.

Co bylo dosud nejvíce vzrušujícím momentem tvé kariérní cesty?

Jednoznačně handmade markety, kterých se účastníme. Každý market je jiný, nikdy nevíme předem, co od něj očekávat. Jezdíme téměř po celém Slovensku, v každém městě jsou jiní lidé, ale na jednom se shodneme – všichni jsou velmi přátelští, milí a častokrát se ze zákazníků stávají naši přátelé.

Jakou největší lekci ses během své kariéry naučila a jakým chybám by se měli vyhnout začínající podnikatelé?

Konkurence je dnes už velmi velká. Vyplatí se být upřímně nápomocný, ochotný poradit a budovat si dobré vztahy se zákazníky. Myslím, že naši zákazníci se k nám vrací díky přístupu. Aspoň to tvrdí. (smích)

Fotografie: Se souhlasem Laury Varšové

Když zrovna nevyrábíš šperky, jak nejraději trávíš svůj čas?

Volný čas trávím cestováním, během kterého se právě i inspiruji a přichází mi nové nápady. S přítelem trávíme hodně času sportováním, což mě po těžkém dni v dílně opět nabije.

Kromě nádherných šperků ses začala věnovat i výrobě gumiček a svíček. Jaké jsou tvé další sny a plány pro Bounty Boho?

V blízké budoucnosti plánujeme Bounty Boho showroom, kde si budou moct ženy šperky vyzkoušet i koupit. Osobní prodej se někdy nedá nahradit a další kroky proto povedou tímto směrem.


Instagram | Web | Facebook

Napsat komentář