Pondělí 22 duben, 2024
„Mám výrazný styl a řídím se pocitem, ne trendy,“ říká Ivana Stanclová
Fotografie: Se souhlasem Ivany Stanclové
INTERVIEW

„Mám výrazný styl a řídím se pocitem, ne trendy,“ říká Ivana Stanclová

Vystudovala dějepis a biologii, ale nikdy neučila. Jako milovnice šatů a veselých barev měla blíž k módě a před několika lety začala blogovat. Ivana Stanclová svým extravagantním vkusem a stylovým oblečením zaujala a dnes u ní na Instagramu hledá inspiraci mnoho dívek a žen. Který kousek nosí nejraději? Jaké must-have kousky doporučuje pro letní dny? A jak její styl vnímá okolí?

Před několika lety jsi začala s blogováním, a přestože jsi vystudovaná učitelka, nikdy jsi neučila. Co tě od této práce odvedlo?

Odradila mě hlavně praxe na školách, kterou jsme jako studenti museli povinně absolvovat. A také když jsem v rámci své diplomové práce zjistila, že téměř každý druhý učitel je vyhořelý. Stres a syndrom vyhoření byly tématem mé diplomové práce. Když jsem si to spojila s minimálním výdělkem, moje původní motivace učit byla na bodu mrazu.

Čím dál méně influencerů aktualizuje své blogy a preferují postování na sociálních sítích. Proč podle tebe blogování zaniká?

Protože lidé nemají čas a preferují krátké texty, nejlépe jen stručné věty, kde se dozví, co potřebují, a jdou dál.  Doba je rychlá, lidé hledají rychlé informace, nemají čas číst dlouhé příběhy.

Zájem lidí sis získala svým neuvěřitelným smyslem pro módu a jedinečným stylem. Jak byste ho popsala?

Jiný, svěží, neokoukaný, duchový.

Fotografie: Se souhlasem Ivany Stanclové

Tvůj styl je velmi živý, a hlavně barevný. V jaké barvě oblečení se cítíte nejlépe? Najdeme ve tvém šatníku i černou?

Dřív jsem černou nenosila vůbec, ale čím jsem starší, tím víc si k ní nacházím cestu. Takže mám ve skříni i “oddělení” černé. Ale mezi moje top barvy patří růžová a fialová v různých odstínech.

Který kousek ze svého šatníku nosíš nejradši?

Momentálně jsou to mikiny a tepláky. Praktický pejskař se nezapře. (smích)

Nosíš různé vzory, střihy a křiklavé barvy. Jak to děláš, že dokážeš kombinovat i nekombinovatelné kousky?

Nevím, já barvy miluji odmala. Dodávají mi pozitivitu a tak nějak je dokážu namíchat tak, aby lahodily mému oku a duši.

Je něco, co by sis na sebe neoblékla?

Kýčovité prvoplánově sexy outfity – to není můj styl.

Tvé největší módní faux-pas?

Nalepená cenovka na botách, ve kterých si vesele kráčím městem. (smích)

Fotografie: Se souhlasem Ivany Stanclové

Jaké módní trendy tě v poslední době zaujaly?

Přiznám se, že módní trendy nijak moc nesleduji. Mám svůj výrazný styl a řídím se pocitem, ne trendy.

Preferuješ nějaké značky a produkty?

Poslední roky ano, preferuji slovenské značky. V módních řetězcích už nakupuji jen zřídka a téměř vždy jen přes e-shopy. Už mě nebaví chodit po obchodech.

Všimli jsme si, že ráda experimentuješ nejen s oblečením, ale i se vzhledem. Co tě inspiruje k takovýmto “crazy” změnám?

Já jsem člověk, který si “jede svoje”. Mám svůj styl a tak nějak mi to jde z vlastního nitra a mojí fantazie.

Jak tě vnímá tvé okolí a například lidé při focení ve městě? Máš i nějaké negativní zkušenosti?

Momentálně, v době Reels, už mnohem častěji natáčím videa doma. Takže mě nikdo nevidí. Ale když jsem ještě chodívala do města, tak jsem ty lidi až tak neřešila. Ze začátku mi to bylo nepříjemné a potom jsem si už zvykla.

Fotografie: Se souhlasem Ivany Stanclové

Kdybys mohla celý život nosit jen jeden outfit, který by to byl a proč?

Mám jedny šaty, které opravdu zbožňuji. Jsou bavlněné, mají velké „nadýchané“ rukávy a kostkovaný vzor. Vždycky je kombinuji s různými vestami, pásky, botami s vysokými podrážkami a občas i s kloboukem. Takže tyto šaty bez problémů.

Jaké jsou tvé must-have kousky na letní dny?

Kdysi jsem módu řešila mnohem víc než poslední dva roky, kdy jsem se stala vesničankou. Momentálně si vystačím s “venčícím úborem” a “zahradnickým úborem” a občas vyvětrám nějaký módní kousek. Ale na léto je pro mě pohodlí a praktičnost – takže bavlněné šaty, nadýchané rukávy a klobouk.

Kdybys měla kouzelnou hůlku, které tři věci bys na světě změnila?

V poslední době se dost zamýšlím nad zlobou mezi lidmi. Vidím neúctu, egoismus, bezohlednost. A také jako majitelka psa přemýšlím o tom, o kolik by byl svět hezčí, kdybychom byli stejně hodní jako psi. Přátelské a laskavé duše. To by pro začátek stačilo.

Co tě momentálně dělá šťastnou?

Zahrada a pes. Celý život jsem milovala rostlinky, toužila jsem mít zahradu. Myslela jsem si, že se mi tento sen nikdy nesplní, ale už přes rok jsem zahradnicí a velmi mě to baví a naplňuje. Každé ráno kontroluji, kde co vyrostlo, jaký list vyrašil a jaký kvítek se chystá vykvést. Zároveň jsem víc než roku a půl vášnivou majitelkou zlatého retrívra, který je naším rodinným klenotem. Čistá psí dobrosrdečná duše. Život s ním je úplně jiný, krásnější.


Instagram

Napsat komentář