Neděle 14 duben, 2024
„Pod sdílením soukromí si představuji jiné věci,“ říká youtuberka L E N K A
Fotografie: Se souhlasem Lenky Králové
INTERVIEW

„Pod sdílením soukromí si představuji jiné věci,“ říká youtuberka L E N K A

Točit beauty videa na YouTube a zároveň studovat informatiku? Většina lidí si zrovna tento obor s kosmetikou a líčením nespojí. Youtuberka Lenka, známá jako L3nik, nás ale přesvědčila, že i toto spojení může být reálné! V roce 2011 si založila blog, který si velmi rychle získal velký počet čtenářů, krátce nato začala točit i na YouTube, a právě tomu se věnuje dosud, i když nejaktivnější je aktuálně na Instagramu, kde sdílí svůj každodenní život. Co všechno se u Lenky za dobu její online tvorby změnilo? Jak si novopečená maminka zvyká na novou životní roli a co vše prozrazuje ze svého soukromí?

Lenko, za uplynulý rok jsi toho zvládla docela dost – myslíme tím svatbu, miminko a do toho všeho situaci ohledně pandemie. Byl pro tebe rok 2020 náročný? 

Byl to pro mě zatím ten nejzajímavější a nejkrásnější rok.

Jsi youtuberka a influencerka – co dalšího děláš? Samozřejmě teď se tvá situace změnila, když jsi na mateřské dovolené…

Od ukončení vysoké školy jsem pracovala v IT firmě na technické pozici, což mě velmi bavilo, a celkem mi teď moje práce a kolegové chybí.

Jak ses seznámila se svým mužem fitness trenérem a čtyřnásobným mistrem Slovenska v nejtěžší váhové kategorii? 

Úplně normálně, přes internet. (smích) Naše společná kamarádka mu na mě dala tip, tak mi napsal a od toho dne jsme v podstatě každý den spolu. Nějak to do sebe hned zapadlo a rychle jsme věděli, že je to navždy.

Fotografie: Se souhlasem Lenky Králové

S mužem jste měli svatbu v kostele. Jste oba věřící? Jak probíhaly přípravy?

Oba jsme byli vychováni v katolické víře a debata o možnosti uzavřít manželství na úřadě ani nepřišla na přetřes. Celkově máme velmi podobnou výchovu, životní priority a cíle. Přípravy probíhaly uvolněně, postupně, nedělali jsme z toho žádné drama. Chtěli jsme hlavně oslavit tento den s rodinou a přáteli u dobrého jídla a pití.

Zkomplikovala vám pandemie svatbu? V čem? 

Naštěstí vůbec, ale už týden po naší svatbě byla vyhlášena přísná opatření, snížení počtu hostů atd. My jsme měli štěstí, i když jsme do poslední chvíle netušili, jak to dopadne, byli jsme připraveni na všechno.

Měla jsi nádherné a velmi originální svatební šaty. Když sis je nechala šít, byla jsi už těhotná? A kolikrát se kvůli bříšku musely přešívat? 

Děkuji. Šaty jsme navrhli v lednu, a když jsem v květnu přišla na první zkoušku, neměřili jsme je, ale trochu jsme předělali návrh, protože jsem otěhotněla. (smích) Naštěstí byly šité jen jednou a látka byla pružná, v 8. měsíci jsem je bez problémů oblékla na svatební focení.

Na svém YouTube kanálu mluvíš i o soukromí, například jak proběhly tvé zásnuby nebo jaký byl tvůj porod a svatba. Nebojíš se, že by někdo mohl zneužít tolik informací o tvém soukromém životě?

Neumím si představit, jak přesně by se tyto informace daly zneužít, ale na druhou stranu i to přináší „život na internetu”. Pro mě jsou to takové milé příhody, pod sdílením soukromí si představuji jiné věci a ty neříkám.

Fotografie: Se souhlasem Lenky Králové

Hodně maminek říká, že o sobě po porodu zjistilo spoustu věcí. Máš podobný pocit? A co jsi o sobě zjistila?

Necítím se jiná a změněná, když neberu do úvahy fyzický vzhled. Jen doma víc šeptám a pořád zpívám dětské písničky.

Jak si zvykáš na novou životní roli s miminkem? 

Upřímně jsem čekala, že to bude náročnější. Máme super dítě, nastavili jsme si režim, a tak se celý den jen tak poflakujeme a usmíváme. Na každý den se těším ještě víc než na ten předchozí a snažím se zapamatovat si každý okamžik, protože ty děti opravdu rychle rostou.

Přemýšlela jsi, jestli budeš zveřejňovat fotky dítěte na sociálních sítích, nebo toto vůbec neřešíš?

Přemýšlela. Nezveřejňuji jen tak nějakou fotku a nepíšu o Elence, její náladě, zdravotním stavu ani o ničem, co by ji mohlo uvést do rozpaků nebo příliš odhalit její soukromí.

Jelikož je tvůj manžel osobní trenér, musíme se zeptat – cvičíte spolu? A cvičila jsi i během těhotenství? 

Chvíli jsme spolu chodili do stejné posilovny, ale oba cvičíme nejradši každý sám, každý svůj trénink a každý v jinou dobu. Měli jsme i pár společných tréninků, kde jsme procvičovali celé tělo, ale nechtělo se nám střídat pětikilové činky s padesátikilovými závažími nahoru a dolů.

Stejně jako jsem se intenzivně hýbala před těhotenstvím, během něj jsem necítila žádnou potřebu cvičit. Do 5. měsíce těhotenství jsem chodila do posilovny velmi sporadicky a pak už to byly jen procházky. Tělo mi říkalo ne, tak jsem zvolnila.

Fotografie: Se souhlasem Lenky Králové

Všimli jsme si, že už jsi na vlasech vystřídala hodně barev – dříve blondýna, bruneta a trochu i rudovláska. Jaká je tvá přirozená barva a budeš ještě experimentovat? 

Přirozená barva je „špinavá” blond. Nehodlám experimentovat, jsem hlavně ráda, že mám konečně dlouhé zdravé vlasy.

Nejstarší video na YouTube má osm let. Co tě tehdy vedlo k natáčení? A vidíš nějakou změnu v průběhu let?

Vždy jsem chtěla zkusit natáčet videa na YouTube, tak jsem začala a pokračovala. Změnilo se úplně všechno, 8 let je dlouhá doba.

Pokud se nemýlíme, vytvořila jsi i svou malou kolekci oblečení. Jak ses k tomu dostala? A plánuješ do budoucna rozšíření?

Jedná se o merch a je vytvořen čistě pro mé followery. Dlouhé roky se mě stále někdo ptal, jestli budu mít merch, tak jsem se do toho dala. Kolekce oblečení je úplně něco jiného, takový sen, který kdyby se jednou splnil, bylo by to skvělé.

Poslední otázka se týká naše projektu Bloggers RE – znala jsi ho už dříve, než jsme tě oslovili? Jak se ti líbí?

Od té doby, co jste mě oslovil s žádostí o rozhovor, jsem začala číst váš web a ráda se k vám vracím.


Instagram | YouTube | E-shop

Napsat komentář