Neděle 14.07.2024
„Když jsem se neřídila radami agentury, poslali mi výpověď,“ odhaluje Sandra Bourdon
Fotografie: Se souhlasem Sandry Bourdon
INTERVIEW

„Když jsem se neřídila radami agentury, poslali mi výpověď,“ odhaluje Sandra Bourdon

Sandra Bourdon oslnila svými hustými kudrnatými vlasy fanoušky a nejednu modelingovou agenturu. Do povědomí se dostala po účasti v semifinále soutěže Miss Czech Republic 2020 a od té doby je stále aktivní před objektivem i na svém Instagramu, kde sdílí střípky z focení. Věnuje se však Sandra v současné době pouze modelingu? A jak hodnotí zpětně svou účast v soutěži krásy?

Čemu všemu se momentálně věnuješ?

Asi to překvapí většinu lidí, ale před nějakou dobou jsem se začala věnovat financím. Je to obor, který je pro mě úplně novým světem, ale stojím si za tím, že finance řeší a bude řešit každý člověk. Zastupuju lidi ve finančním sektoru a pomáhám jim tvořit rezervy na momenty v životě, které plánují, nebo naopak neplánují. Jinak řečeno, jsem takový právník ve financích. V kanceláři máme skvělé prostředí a nelituju toho, že jsem do toho šla. Těším se, co mi tato nová cesta přinese.

Moje kreativní já‘ ale stále zůstává. Věnuji se svým love brandům na Instagramu, novým spolupracím a občas vyjde nějaká nabídka od agentury.

Popsala bys našim čtenářům svou cestu k modelingu? Proč ses rozhodla pro modeling?

Když mi bylo 13 let, chodila jsem do 6. třídy, a zrovna v tu dobu jsem měla v Praze korespondentku z Francie, kterou jsem měla doprovodit na Hlavní nádraží, odkud následně se svojí francouzskou třídou odjížděla na výlet. Když jsme tam čekaly na ostatní spolužáky, přišel za mnou scout z jedné známé agentury, jestli bych neměla zájem o modeling. Dal mi svoji vizitku a pár dní nato jsme byli na schůzce, kde vše dobře dopadlo a s rodiči jsme podepsali moji první smlouvu s agenturou.

A proč jsem se rozhodla pro modeling? Nijak jsem nikdy o tom víc nepřemýšlela, v tu dobu to prostě přišlo a já si řekla proč ne.

Bylo zpočátku něco, co tě na modelingu zaskočilo, a řekla sis, že tato cesta možná není ta pravá?

Ano, rozhodně. Když mi bylo 15 nebo 16 let, začala jsem jezdit na koních. Bylo období puberty, takže se mi začaly přirozeně dělat ženské křivky, a k tomu svaly ze sportu. Mé již zmiňované agentuře se to nelíbilo a dávala mi rady, jak zhubnout zase na 89 cm v bocích. Já v té době ale žila jezdectvím. Jelikož jsem se neřídila radami agentury, pár dní před mými narozeninami mi poslali výpověď a moje cesta v modelingu v té době skončila. Což mi vůbec nevadilo, protože jediné, co mě zajímalo, bylo, kdy zas půjdu ke koním.

Fotografie: Se souhlasem Sandry Bourdon

Fotila a točila jsi kampaně pro různé značky, konkrétně například pro Notino nebo vlasovou kosmetiku John Frieda, kromě Česka fotíš i v zahraničí. Jaká zkušenost spojená s modelingem ti toho nejvíc přinesla?

Rozhodně nikdy nebudu litovat toho, že jsem šla do Miss Czech Republic – dalo mi to nespočet zkušeností, poznala jsem tam úžasné lidi, svoji nejlepší kamarádku, se kterou pořád někam cestujeme a vídáme se každý den. Další zkušenost, na kterou budu vzpomínat ještě hodně dlouho, je focení v Miláně pro italsko-českou módní značku, kde se potkal úžasný tým a bylo to opravdu jak ze snu. Jako další zmíním výlet na Kanáry na Fuerteventuru, kde jsme fotili pro značku mé kamarádky novou kolekci plavek.

Na tvém instagramovém profilu mohou sledující vidět střípky z fashion focení, svatebních šatů, plavek i spodního prádla. V čem se před objektivem cítíš nejvíce svá? 

Asi nejvíc svá se cítím při fashion focení nebo když s kamarádkami děláme jen tak nějaké make-up proměny.

Je nutné se před každým focením nějak připravovat? Pokud ano, v čem tato příprava spočívá?

Asi ne nějak radikálně. Ja si vždy udělám nějakou hydratační masku, aby vizážistky neměly tolik práce, a rozhodně si vždy před focením umyju vlasy.

Jaký typ focení bys chtěla vyzkoušet, ale zatím jsi k tomu neměla příležitost?

Chtěla bych si určitě zkusit nějaké focení do časopisu nebo nějaký editorial v zahraničí.

Fotografie: Se souhlasem Sandry Bourdon

Koho z modelingové branže obdivuješ? Kdo je tvým vzorem?

Asi to úplně nemám tak, že bych měla jednu osobu, podle které bych vše dělala. Spíše ráda sleduju zahraniční influencerky a modelky jako například Hailey Bieber, Kendall Jenner, Zendayu…

Jak už jsi zmínila, v roce 2020 ses dostala do finále Miss Czech Republic. Jak hodnotíš zpětně účast v této soutěži? Přihlásila by ses znovu?

Jak jsem odpověděla, tak je to určitě zkušenost, které nikdy nebudu litovat. Zpětně účast hodnotím pozitivně. Rozhodně mě to zase posunulo o pár let dopředu, bojovala‘ jsem, jak jsem mohla, a dala do toho vše.

Řekla bych, že rozhodnutí, které vedení Miss udělalo, tedy že mě neposlali na žádnou světovou soutěž, bylo správné rozhodnutí. Byla jsem mladá‘ a neměla jsem tzv. full package – v zahraničí na soutěži bych se trápila. Vyhrála jsem ale podtitul Miss Photogenic, z čehož jsem měla obrovskou radost, protože jsem si odnesla ocenění za aktivitu, kterou miluju.

Nově jsi navázala spolupráci s Havlíkovou Apotékou. Jak ses k ní dostala a co pro tebe tato spolupráce znamená?

Dostala jsem se k ní přes svoji nejlepší kamarádku Angie, která v té době pro Apotéku dělala Instagram. Ale oficiálně jsem se seznámila s kreativní ředitelkou Vivien na listopadové akci s Cosmopolitanem, kde Apotéka měla svůj stánek. Dostala jsem na akci nějaké miniatury a Apotékou jsem byla tak oslněna, že jsem Vivien musela napsat, že to, co dělají, je úžasný, ať v tom pokračují a že už nechci nic jiného v životě používat. Měsíc nato se mi Vivien ozvala s nabídkou ambasadorky pro rok 2023 a já nemohla nesouhlasit.

Fotografie: Se souhlasem Sandry Bourdon

Používáš převážně přírodní kosmetiku?

Od té doby, co v mé koupelně převažuje Apotéka, ano, používám. Právě Apotéka mě naučila koukat na to, co v produktu je a jaké jsou účinky.

Na jakou spolupráci bys nikdy nepřistoupila a proč?

Nepřistoupila bych nikdy nikdy na spolupráci, která by obsahovala nějaké návykové látky nebo něco, čím bych nešla mladším generacím nebo svým sledujícím příkladem.

Přemýšlela jsi někdy o založení vlastní značky?

Trochu mi přijde, že v téhle době má svoji značku‘ každý, takže úplně nevím, čím by ta moje měla být jiná. Když už bych nějakou dělala, bylo by to něco, co se mnou rezonuje… Možná značka pro kudrnaté vlasy? (smích)

Co je tvým největším životním snem?

Mým největším životním snem je být šťastná, dělat, co mě baví, aby mě to naplňovalo a aby byla moje rodina stále zdravá. Mít po boku manžela, který mě bude podporovat, a mít kolem sebe stále svůj okruh přátel.


Instagram

Napsat komentář