Neděle 14.07.2024
„Není to sport pro každého,“ říká Veronika Šimíčková o bikini fitness
Fotografie: Se souhlasem Veroniky Šimíčkové
INTERVIEW

„Není to sport pro každého,“ říká Veronika Šimíčková o bikini fitness

Bývalá bikini fitness závodnice, milovnice cvičení a nově i maminka. Ano, jedná se o Veroniku Šimíčkovou, kterou spousta z vás zná hlavně díky Booty Bandům, které s přítelem prodávají na jejich e-shopu. Kdy vlastně Verča získala první impuls ke cvičení? Má v plánu ještě někdy začít soutěžit? A jak společně s přítelem zvládají novou životní roli rodičů?

Veru, víme, že se aktivně a dlouhodobě zajímáš o cvičení a zdravý životní styl. Kdy jsi k tomu získala takový první impuls a proč?

Myslím, že základy mám už od malička díky rodině. Hlavně co se týče pohybu – k tomu mě vedli rodiče celé dětství. Často jsme chodili na výlety, jezdili na kole, chodili plavat… Od 7 let jsem dělala moderní gymnastiku, až do svých 16 let, kdy jsem začala pociťovat problémy spojené s bolestmi zad. Vlastně i díky tomu jsem se dostala ke cvičení a posilování, které dělám doteď. V té době jsem totiž potkala Járu – svého přítele, který mě ke cvičení přivedl a já si ho zamilovala! Jeho i to cvičení. (smích)

Co se týče jídla, doma jsme jedli tak nějak normálně, o jídle jsem ale samozřejmě neměla téměř žádné ponětí a i do tohoto mě zasvětil přítel, který se zdravému životnímu stylu už nějakou věnoval. Doteď se vlastně stále učím, o jídlo se zajímám a baví mě to! 

Cvičení se pro tebe stalo velkou vášní a dostala ses i na prkna v soutěži Bikini fitness. Proč ses pro tento krok rozhodla?

Vlastně díky Instagramu. Obdivovala jsem ta krásná těla, odhodlání a vytrvalost slečen, které jsem v té době sledovala. Něco mě na tom neskutečně lákalo a věděla jsem, že si to musím jednou zkusit. Vlastně to ani nejde popsat. Ale chtěla jsem se překonat, posunout a zažít ten nepopsatelný pocit, když stojíte v té top formě, třpytivých plavkách a s úžasným make-upem a vlasy na pódiu a všichni se dívají “jen” na vás.

Jak probíhala tvá příprava a co během ní považuješ za největší překonání sebe samé?

Přípravy jsem zažila dvě a každá byla tak moc jiná… Ta první byla neskutečně náročná. Určitě to bylo hlavně tím, že jsem o tom ještě nic moc nevěděla, svěřila se do nesprávných rukou a až na poslední chvíli změnila trenéra. A hlavně jsem neměla takovou vůli… O tomhle jsem vlastně nikdy veřejně nemluvila a nepsala, ale tehdy jsem měla problém vydržet ten režim. Co se týče tréninků, neměla jsem jediný problém, ten nastal až s jídlem. Podváděla jsem vlastně sama sebe, nikdo o tom nevěděl, ani přítel. Byla jsem schopná po nějaké době “držení jídla” si objednat pizzu a celou ji sníst, nebo si natajno dát čokoládu a podobně. Zpětně se za to sama stydím, ale bylo to opravdu dlouhé, náročné a výsledky nebyly takové, jaké bych si přála, i když jsem se opravdu dlouho držela, takže jsem byla demotivovaná a přišlo mi, že tím nic nezkazím.

No já jen, že opravdu tohle není sport pro každého, a hlavně je důležité vybrat si opravdu dobře svého kouče. Protože druhá příprava? Bože to byla radost! Úplně něco jiného, ta mě opravdu bavila a můžu říct, že i když byla opět náročná, v tomhle sportu to tak prostě je, tak jsem si ji opravdu užila. 

U obou příprav jsem ale opravdu vděčná sama za sebe, že jsem to zvládla, že jsem to neukončila a opravdu došla do toho pomyslného cíle.

Fotografie: Se souhlasem Veroniky Šimíčkové

Máš v plánu se ještě někdy v budoucnu opět postavit na pódium?

Nikdy neříkejte nikdy. (smích) Ale ne… Myslím, že jsem se strašně posunula, už v tom nevidím žádný smysl.

Nyní máte s přítelem velmi dobře fungující e-shop, kde nabízíte spoustu věcí – hlavně vaše Booty Bandy. Kdo přišel s myšlenkou, abyste s tímto podnikáním začali?

Opět musím napsat, že tohle všechno máme díky přítelovi. On je prostě to nejlepší, co mě mohlo potkat. Moc lidí si to už asi ani nepamatuje nebo vůbec neví, ale původně jsme začali s e-shopem se sportovním oblečením různých značek – takových e-shopů je ale spousta.

Pak jsme přišli s Booty Bandem. Vlastně jsem ho původně chtěla hlavně pro sebe a své klientky, ani jsem nečekala, že o něj bude takový zájem. A tak vznikl náš nynější e-shop, kde se snažíme vymýšlet a přinášet stále nové, a hlavně naše, produkty.

Kde berete inspiraci na designy vašich Booty Bandů?

To je hodně různé. Často se ptáme přímo našich sledujících, protože právě pro ně to děláme. Také se snažíme dívat celkově “kolem” – co zrovna frčí, jak se tak říká. Většinou je to potom tak, že máme více návrhů designů a ptáme se rodiny, známých a kamarádů, které se jim líbí, abychom měli co nejvíc názorů.

Dále můžeme na vašem e-shopu najít i ořechová másla, proteiny, tyčinky a další pomůcky na cvičení. Máte teď v plánu nějaké novinky?

Ano! A hned několik. Vlastně už můžu prozradit, že nám dorazily například podložky na cvičení a konečně i sportovní tašky, které jsou za mě úplně dokonalé. Někoho možná potěšíme třemi novými příchutěmi proteinu. No a největší novinka teď bude set expanderů, se kterými doma krásně odcvičíte celé tělo.

Fotografie: Se souhlasem Veroniky Šimíčkové

Když už jsme zmínili tvého partnera, tak nejde zapomenout na vaši nedávno narozenou dceru. Moc vám gratulujeme! Jak probíhalo tvé těhotenství? Vzpomínáš na něj v dobrém, nebo jsi ráda, že už ho máš za sebou?

Děkujeme moc! Těhotenství jsem si moc užívala. Do 7. měsíce jsem mohla i cvičit a normálně fungovat, za což jsem opravdu moc ráda. Pak nastaly trochu problémy s větším a převislým bříškem, ale i tak to bylo opravdu krásné období. Samozřejmě  poslední týdny jsem se už modlila, aby to bylo za mnou, protože je to dlouhé, náročné, nemůžete si pomalu ani navlíct ponožku. (smích) Teď po 3 měsících se mi po něm normálně i zastesklo.

Jak nyní zvládáte novou situaci s miminkem? Máte už svůj zajetý režim, který funguje?

Je to samozřejmě náročnější, najednou se vše točí kolem miminka a podle toho musíte vše i plánovat. Celkově cítím obrovskou zodpovědnost. Ale musím říct, že Melinka je úplné zlatíčko, za což jsem moc vděčná, protože tím nám vše opravdu hodně zlehčuje. Myslím, že teď už to máme krásně zajeté, a i když vlastně každý den je přece jen trochu jiný, vesměs nějakou pravidelnost má.

Je něco, co by sis přála, abys mohla s partnerem i miminkem podnikat za normální situace a co teď není možné?

Cestovat. To na prvním místě. Ale také celkově ten normální život, že si zajdete zacvičit do fitka, sednete si na kávu… Také už bych pomalu začala chodit s Melinkou třeba na plavání. Doufám ale, že už se vše bude jen zlepšovat a brzo zase budeme moct někam v klidu vyjet nebo si užít pohodu v oblíbené kavárně. 

Popsala bys nám, prosím, jak teď vypadá tvůj běžný den? Zvládáš do něj zařadit i nějaké cvičení?

Přiznám se, že s tím cvičením je to teď takový náročnější. Hlavně se teď spíš soustředím na cviky, co mám od fyzioterapeutky. Chci dát tělo dohromady, a hlavně oblast břicha, které dostává právě během těhotenství zabrat.

Jinak můj běžný den? Vlastně se to někomu může zdát jako nuda, no ona to taková nuda není. (smích) Ráno většinou mezi půl sedmou až osmou vstáváme, potom snídáme, a pak už se střídá hraní se spánkem. Mel, ne mým. (smích) Po obědě chodíme na hoďku až dvě na procházku a večer dávám Mel mezi sedmou a osmou spát. Já pak dělám ještě nějakou práci a chodím spát po jedenácté hodně. Když Mel spí, snažím se pracovat, jíst, cvičit, uklízet – vždy se něco najde.

Fotografie: Se souhlasem Veroniky Šimíčkové

Máš nějaké tipy pro nastávající, případně novopečené maminky, jak se dá cvičení a miminko skloubit dohromady?

Vždy a všechno je o prioritách. Když chcete, čas a prostor si najdete. Ze začátku je to určitě těžší, ale opravdu se snažte si udělat nějaký režim a využít jeden spánek vašeho miminka, kdy si zacvičíte. I kdyby to mělo být třeba 15 minut. Na druhou stranu není potřeba se stresovat, pokud to máte s miminkem náročnější, a prostě není energie. Času na cvičení bude ještě plno.

Víme, že členem vaší rodiny je i krásná fenka francouzského buldočka. Jak ona přijala nového člena rodiny? Projevuje se u ní občas žárlivost, nebo Mel přijala za „své miminko“?

Bonnie je zlatíčko, miluje celkově lidi, takže jsme se ani nijak nebáli. Po příchodu z porodnice ji hned vítala, očuchávala a chtěla ji i olizovat. Od začátku si k ní například lehala na podložku. Jsou to parťačky a moc se těším, až spolu budou třeba běhat a hrát si.

Přáli byste si časem pořídit ještě dalšího člena rodiny? Ať už další miminko, nebo dalšího čtyřnohého kamaráda?

Já určitě. Moc bych si přála ještě jedno miminko. Ale uvidíme, tohle se určitě nedá plánovat. Pejsek nám asi jeden stačí, to už jsme si ujasnili. (smích)

O našem projektu BloggersRE už jsi dřív slyšela. Co říkáš na jeho myšlenku – tedy spojování a podporování online tvůrců?

Přijde mi to naprosto skvělé! Musím sama říct, že díky vám poznávám a třeba i začínám sledovat nové lidi, o kterých jsem vůbec nevěděla. O těch, které znám, se zase dozvídám nové věci. I proto si opravdu moc vážím toho, že jsem se mohla tohoto rozhovoru zúčastnit. Děkuju!


Instagram | Web | YouTube

Napsat komentář