Sobota 20 duben, 2024
10 důvodů, proč je skvělé být „single”
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

10 důvodů, proč je skvělé být „single”

Jaro se pomalu probouzí, město se hemží páry, které se ruku v ruce procházejí ulicemi, a ti, kteří jsou svobodní, jen převrací oči a tajně smutní. Pokud i vy právě prožíváte krizi a utápíte se v sebelítosti, nezoufejte. Nebýt ve vztahu může mít mnoho výhod. Zde je 10 dobrých důvodů, proč je skvělé být (a možná i zůstat) single…

Nemusíte dělat kompromisy

Nezáleží na tom, jestli jde o výzdobu bytu, nebo večeři – jako single člověk nemusíte dělat kompromisy a můžete si dělat, co se vám zlíbí. Konečně můžete bez výčitek svědomí vyhodit ošklivou lampu svého bývalého, a když si chcete dát k snídani pizzu, nemusíte nikomu vysvětlovat své stravovací návyky. A o pizzu se také nemusíte dělit.

Budujete si pevnější vztah k sobě

Single život vám dává příležitost pracovat na sobě. Máte šanci rozvíjet se fyzicky, ale také duševně a být k sobě přívětivější. Protože ten nejdůležitější vztah, který můžete mít, je ten se sebou samým.

Zjistíte, co v životě chcete

Jako single máte naprostou svobodu v rozhodování. Je tedy na čase se konečně zeptat sami sebe, co v životě opravdu chcete. Můžete se přestěhovat do zahraničí, randit s kýmkoli chcete, vybudovat si vlastní firmu nebo cokoli jiného, co vám leží na srdci. Pokud jste single, můžete najít to, co opravdu chcete, a nenechat se ovlivňovat názory svého partnera.

Více se osamostatníte

I když někdy může přijít vhod požádat partnera, aby pověsil poličky, vyměnil olej nebo postavil nábytek, být single vás na oplátku naučí větší sebedůvěře.

V koupelně můžete trávit tolik času, kolik chcete

Vyčistit si zuby, vyfénovat vlasy, vytrhat obočí a nalíčit se. Ráno si v koupelně můžete dát na čas, protože vám nikdo nebude klepat na dveře.

Lépe se vyspíte

Na jedné straně můžete mít celou velkou postel pro sebe, na druhé straně vám nikdo nechrápe do ucha. Není to úžasné?

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Budete žít zdravěji

Věděli jste, že lidé, kteří jsou single mají tendenci žít zdravěji, lépe se stravovat a více cvičit? Tyto věci jsou samozřejmě důležité i v partnerství, ale zdravý životní styl je pro nezadané vždy na prvním místě.

Můžete cestovat, kdykoli a kamkoli chcete

Plánování dovolené může být dost únavné, zejména když se s partnerem neshodnete na destinaci nebo rozpočtu. Tyto starosti vám odpadnou. Kromě toho jsou spontánní roadtripy velmi vzácné a nikdo vám nebude závidět, když budete cestovat sami.

Máte dostatek času pro sebe

Ve volném čase si můžete dopřát. Možná jste se chtěli naučit nový jazyk, věnovat se novému koníčku nebo prostě investovat více času do péče o sebe. Nyní tento čas máte, tak ho využijte a rozmazlujte se.

Budete mít lepší vztahy

Jakmile někdo naváže partnerský vztah, má tendenci zanedbávat přátele a rodinu. A tyto vztahy jsou také nesmírně důležité. Některé z nich navíc trvají déle než jeden či druhý partnerský vztah. Když jste tedy single, můžete trávit mnohem více času se svými nejlepšími přáteli a budovat tak hluboké vztahy.

Bonus

Cibuli a česnek můžete jíst donekonečna a nikdo si nebude stěžovat, že vám páchne z úst.

Co považujete vy za výhodu „single” života?

Napsat komentář