Neděle 14 duben, 2024
5 pomůcek, které by v domácí posilovně neměly chybět aneb I doma si můžete máknout
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

5 pomůcek, které by v domácí posilovně neměly chybět aneb I doma si můžete máknout

Zavřené posilovny jsou pro spoustu lidí velkým oříškem, co se cvičení týče. Ti, kteří už dřív našli zálibu v domácím cvičení, s tím tak velký problém nemají, ale i jim mé dnešní tipy pomohou. Věděli jste, že vám stačí pár základních pomůcek, aby vás cvičení doma tolik neomezovalo?

Vzhledem k tomu, že nikdo z nás momentálně netuší, jak dlouho bude ještě tato situace trvat, není na škodu se postupně začít vybavovat. I přesto, že za nějaký čas bude určitě zase vše při starém, tyto pomůcky se vám nikdy neztratí. Jsou i velmi praktické, pokud nemáte přes den tolik času a do posilovny to už prostě nestíháte. A většina z nich nezabere téměř žádné místo. O kterých pomůckách se to bavíme?

Long Band

Asi nejpraktičtější a nejlepší pomůckou na doma jsou Long Bandy. Díky těmto dlouhým gumám bez problému procvičíte celé tělo. Je však dobré si koupit gumy látkové, protože nekloužou a nezanechávají na těle nepříjemný pocit a zápach. Najdete i různé druhy odporu, abyste si mohli zvolit ten, který vám vyhovuje nejvíce. 

Odporové gumy

Podobnou a stejně šikovnou pomůckou jsou i krátké odporové gumy, u kterých většinou najdete tři druhy odporu – lehký, střední a těžký. Opět s nimi krásně procvičíte celé tělo. Lehký odpor se nejčastěji využívá na procvičení pažních svalů, těžký naopak na svaly dolních končetin. I tady jsou praktické gumy látkové, minimálně co se týká stehenních svalů. Není nic nepříjemnějšího než gumová odporová guma, která vám neustále sjíždí a roluje se. 

Jednoruční činky

Jednoručky jsou asi základem každé domácí posilovny. Využijete je především na procvičení horní části těla, což neznamená, že při cvičení spodní části je nevyužijete vůbec. Naopak se hodí i jako závaží, aby bylo cvičení náročnější. Z dlouhodobějšího hlediska je velmi praktické pořídit si sadu činek, ve které můžete kombinovat různé váhy.

Balanční podložka

Tato pomůcka už patří v domácnostech k těm míň používaným. Nejspíše je to kvůli její neskladnosti. Po koupi si podložku nafouknete a v těchto rozměrech ji doma také skladujete. Je ale velmi všestranná a využijete ji jak k posilování, tak ke kardiu. Dá se s ní krásně rozvinout hluboké stabilizační svalstvo i silný střed těla. Zpevníte si díky ní postavu a bez problému procvičíte horní i spodní partie těla.

TRX

Velmi oblíbenou pomůckou je i TRX, se kterým opět posílíte celé tělo. Zároveň se dá využít i na procvičení mobility nebo na protažení. Při cvičení s TRX využíváte jen svou vlastní tělesnou hmotnost, nic víc není třeba! Je velmi dobře skladné a přenosné, takže můžete cvičit kdekoliv a získáte skvělé výsledky. Dobrým nápadem je najít si správné provedení cviků na TRX, abyste si spíše neublížili.

Nejlepší na všech těchto pomůckách je jejich praktičnost a využitelnost. A nemusíte se bát, že byste nevěděli, jak s nimi cvičit. Na internetu najdete tisíce tipů na cvičení s každou zmíněnou pomůckou. Zároveň je skvělé, že za ně nedáte několik tisíc. No, nezní teď to cvičení doma mnohem lépe?

Napsat komentář