Neděle 14 duben, 2024
3 důvody, proč se vyplatí chodit do knihovny
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

3 důvody, proč se vyplatí chodit do knihovny

S knihami se setkáváme již od dětství. Rodiče nám z nich předčítají pohádky před spaním a později se z nich sami učíme číst. Dalo by se říci, že knihy jsou nám společnicemi po celý život. Pokud čtení nepatří zrovna k vašim oblíbeným koníčkům, možná je načase to změnit. Nemusíte vběhnout do prvního knihkupectví, které potkáte a nakoupit si všechny knihy, které v něm najdete. Úplně postačí zajít do knihovny, zaplatit roční poplatek a pustit se do hledání žánru, který vám sedne. Jaké výhody s sebou pravidelné návštěvy knihovny přináší?

Vlastnění kartičky do knihovny by během studia mělo být povinné

Ať už jste studovali, či stále studujete, bez odborných knih se při studiu zkrátka neobejdete. Vždyť jen při samotném studiu střední školy si musíte k maturitě načíst minimálně 20 různých knih. O vysoké škole ani nemluvě! Abyste si všechny knihy nemuseli kupovat, vyplatí se vám zaplatit roční poplatek v knihovně a půjčovat si tolik knih, kolik jen bude potřeba. Z důležitých pasáží si můžete vypsat poznámky a po důkladném nastudování knihy opět vrátit do knihovny.

Knihomol s malým bytem

Jsou knihy vaší vášní a neumíte si představit den bez přečtení několika stránek? Problém, kterému mohou někteří knihomolové čelit, je málo prostoru na knihy. Žijete-li v menším bytě, kde máte k dispozici omezený prostor, knihovna zabírající jednu stěnu a knihy rozmístěné všude po nábytku, nebudou asi tím pravým ořechovým. Knihy, které chcete vlastnit, si kupte, ale ty, které si chcete přečíst, si půjčte v knihovně. Nebudou vám zabírat další místo na policích.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Nejlepší místo na čtení a studium?

Máte někdy chuť se jen tak posadit a začíst se do knížky? V knihovně k tomu máte ideální příležitost. Knihovny disponují místy k sezení, a hlavně tichem. Proto se v nich skvěle čte i studuje. Pokud si navíc vypnete mobilní telefon a ponoříte se do vámi zvolené činnosti, užijete si i příjemné odpojení od online světa. Až tedy příště zatoužíte po úniku a budete se chtít jen někde posadit s knížkou a vypnout, popřípadě v klidu a tichu studovat, zavítejte do knihovny.

Dejte šanci knihovnám a navštivte tu ve vašem městě. Pokud studujete, vyplatí se vám chození do knihovny dvojnásobně – půjčíte si v ní knihy nezbytné pro studium i oddechové čtení na volný čas. Jak to máte vy? Chodíte pravidelně do knihovny?

Napsat komentář