Neděle 14.07.2024
4 činnosti, díky kterým budete mít hezčí ráno
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

4 činnosti, díky kterým budete mít hezčí ráno

I když byste někdy nejraději z rána přeskočili rovnou na konec dne a vklouzli zpět do pohodlné postele, nelze tuto část dne vymazat. Ráno přece dělá den. Občas se ale nepovede vstát pravou nohou. I přesto nemusíte celý den zatracovat. Jak si udělat díky pár rituálům nejen hezčí ráno, ale zlepšit si tak i celý den?

Přečtěte si knihu

Místo telefonu sáhněte raději po knize nebo oblíbeném magazínu. Novinky na sociálních sítích vám jistě neutečou. Přečtením kapitoly v knize se navíc mnohem lépe naladíte na celý den a zatížíte hned po ránu oči mnohem méně než pozorováním obrazovek moderních technologií. Stačí přečíst pár stran třeba během snídaně. Vytvoříte si tak svůj každodenní příjemný rituál, a navíc se přinutíte více a pravidelněji číst.

Rozhýbejte tělo

Co jiného by nastartovalo tělo víc než krátká procházka nebo pár minut cvičení. Během procházky načerpáte energii a vitamín D ze sluníčka. Cvičením zase protáhnete a zpevníte tělo. Například jóga nebo pilates je pro start dne naprosto ideální. I pouhou chvilkou pohybu si zajistíte mnohem produktivnější den.

Dopřejte si péči o pleť

Po ránu je pleť unavená a nejraději by se zabořila zpět do polštáře. Dodejte jí energii ranním pečujícím rituálem. Dopřejte pokožce čistící masku a osvěžte ji například růžovou vodou. Kosmetickými produkty sice tělu energii nedodáte, ale můžete dodat svěžest alespoň své pleti, a tak byste si měli i během nejhektičtějšího rána pár minutek na pleťovou péči najít.

Zaznamenejte si své myšlenky

Pokud se chcete naladit na pozitivní vlnu hned ráno, sepište si každý den do diáře seznam několika věcí, za které jste vděční, a díky kterým se vám lépe vstává do nového dne. Pokud se vám nechce myšlenky psát na papír, popřemýšlejte nad vděčnostmi alespoň ve své hlavě. Důležité je si tyto věci alespoň uvědomit, protože díky tomu si budete mnohem více vážit i těch nejmenších maličkostí kolem sebe a budete myslet mnohem pozitivněji o všem, co vás během dne čeká.

Jakou ze zmiňovaných činností vyzkoušíte pro zlepšení rána vy? Máte nějaké vlastní rituály?

Napsat komentář

  • Patricie 02.07.2022 v 06:28

    Milá Rajo, není nutné vstávat o tři hodiny dřív. Zmiňované činnosti zaberou jen pár minut a určitě není nutné provádět všechny. Článek je však pouze pro inspiraci, každému vyhovuje něco jiného :-)

  • Raja Luthriela 01.07.2022 v 18:07

    Ty jo, to abych vstávala alespoň o tři hodiny dřív, abych tohle všechno stihla. Já obvykle ležím do poslední chvíle, pak na sebe hodím nějaké hadry, učešu se, vyčistím si zuby a vyrazím do práce. Na nic jiného není čas.