Středa 22.05.2024
4 tipy, jak nastartovat podzimní atmosféru
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

4 tipy, jak nastartovat podzimní atmosféru

Tak už tu oficiálně máme podzim – sezóna čajů, svetříků a rýmy je zpět! Znáte to. Podzim buď milujete, nebo nesnášíte. My patříme k těm, co podzim milují a barevná kombinace listí nás fascinuje. Čajíčky najednou chutnají jinak a všechno voní tak… podzimně. Chcete si také podzim užít v celé jeho kráse?

Podzimní procházky

Procházky v přírodě jsou dobré v každém ročním období, ale na podzim mají kapánek něco víc do sebe. Pokud nebydlíte zrovna blízko nějakého kouzelného lesíku, nezoufejte – podzimní krásy najdete všude okolo. Pravidelné procházky, nebo jen podle nálady, někde poblíž v parku jsou i tak skvělý nápad, a navíc můžete najít nějaký podzimní materiál, kterým si můžete vyzdobit byt nebo dům. 

Filmové radovánky

Teplé ponožky, čaj a vzhůru do říše filmů! Tohle sychravé počasí je pro filmy jako dělané. Zabalit se pěkně do deky a zhlédnout všechny díly Harryho Pottera anebo si zahrát s partnerem nějakou deskovou hru. My si tyhle deštivé večery naprosto užíváme a ani nám nevadí, že už se docela ochladilo. Čekali jsme na to, kdy budeme moct vytáhnout svůj oblíbený kabát! Máte i vy nějaký svůj oblíbený podzimní kousek, na který jste čekali?

Tvořte

Co takhle vydlabat si dýni? Oblíbená činnost, která vašemu bytu dodá úplně jinou atmosféru. Samozřejmě podzim není jen o dýních, venku si můžete posbírat spoustu věcí, které nám toto počasí nabízí – větvičky, kaštany, šišky a třeba i kousek dřeva. Nejeden člověk mívá v tomto období navály inspirace, takže pokud vám něco chybí, je ten správný čas jít hledat svoji múzu!

Podzimní dobroty

Dýňová polévka je klasika, ale tu jíme doma klidně i v létě. Už jste zkoušeli takový Holandský jablečný koláč? Na internetu najdete spoustu verzí různých koláčů, ale tenhle je deset z deseti! Postup je středně složitý, ale pokud jste aspoň trošku šikovní, tak to určitě zvládnete.

Doufáme, že si letošní podzim užijete stejně jako my a načerpáte spoustu síly a inspirace. Začátek podzimu je vždy kouzelný, tak toho využijte a objevujte krásy co to jen jde!

Napsat komentář

  • Raja Luthriela 10.09.2022 v 14:36

    Je to pravda. Na podzim se opravdu nejlépe tvoří. A nemusí to být jen věci z přírodních materiálů. Dobře se tvoří i z papíru. Nebo se také dobře píšou básně.