Neděle 14 duben, 2024
5 rad, jak si doma navodit vánoční atmosféru
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

5 rad, jak si doma navodit vánoční atmosféru

Doba Vánoc je jedna z nejkouzelnějších a mnohdy je charakterizována jako období klidu a míru. Těžko říct, kdo s tímhle tvrzením přišel, ale my si klid a mír představujeme jinak, než tomu je ve skutečnosti. Namísto lenošení na gauči či snad absolutního klidu po pracovní době nás čeká kolotoč plný pečení cukroví, shánění vánočních dárků a dalších povinností, ze kterých nám jde hlava kolem…

Rok co rok se snažíme být nejlepší v tom, co děláme a pro koho to děláme. Balíme dárky po nocích, zaděláváme na vánočky, vybíráme vkusné balící papíry, mašle a dárkové obálky. Ale i přes veškerý stres kolem Vánoc jsme schopni si doma vytvořit takovou atmosféru, která nám zpříjemní tohle náročné období.

Svíčky

K Vánocům neodmyslitelně patří vůně. Nejčastěji se setkáváme s trochou skořice, vanilky, čokolády a kandovaného ovoce. V dnešní době si můžeme příjemnou, sladkou a intenzivní vůni navodit i bez vánočních laskomin, a to díky svíčkámSvíčky jsou nejen skvělou vánoční dekorací, ale zároveň i jakýmsi voňavým elementem, který vám provoní vaše obydlí natolik, že už si vánoční svátky nebudete schopni představit bez nich. 

Světýlka 

Barevná světýlka patří bezesporu na vánoční stromeček. Ale své využití najdou i na jiných místech. Někdo jimi dekoruje okna, jiní zase rámy postelí či dveře. Míst, kde tato světýlka najdou své uplatnění, je mnoho. A vše závisí na míře kreativity daného člověka. 

Dekorace

Před Vánocemi se obchodní řetězce naplní kdejakými dekoracemi do domácnosti, které jasně signalizují, že doba vánoční už klepe na dveře. A čím si lépe navodit vánoční atmosféru než dekoracemi, které podtrhnou vaše bydlení? Ať už se rozhodnete pro figurky, či snad umělé vánoční věnce, věříme, že si vyberete to pravé.

Svařák

Co by to bylo za Vánoce bez vůně a chuti svařeného vína, které si můžete jak udělat v pohodlí domova, tak si jej během odpolední či snad večerní procházky zakoupit v každém druhém podniku nabízejícím občerstvení. Nápoj, který vám v zimním počasí zahřeje ruce, je ideální variantou pro milovníky koření, sladkého a samozřejmě vína. 

Vánoční hvězda

Vánoční hvězda (jinak také Pryšec nádherný) je ideální dekorace a rostlina, která dodává Vánocům ten pravý šmrnc. Její červené zbarvení se hodí k ostatním vánočním dekoracím, svíčkám, k adventnímu věnci a k vánočnímu stromečku, který je zajisté taktéž nějakou červenou barvou obohacen. Protože, co si budeme povídat, červená barva je zkrátka typická pro vánoční čas.

Podtrženo, sečteno, Vánoce jsou jak svátky klidu a míru, tak svátky plné starostí a práce. Tak či onak bychom si je měli umět udělat krásné a užít si čas strávený s rodinou a našimi nejbližšími. A to někde, kde se budeme cítit dobře a uvolněně.

Napsat komentář