Středa 22.05.2024
5 tipů na jarní detox, který má smysl
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

5 tipů na jarní detox, který má smysl

Po dlouhé zimě přichází jarní měsíce, a s nimi i pravá chvíle na upravení jídelníčku a formování postavy na léto. Pokud nechcete propadnout přísným dietám, které jsou často doprovázeny nevyžádaným “jojo efektem”, ale i přesto chcete pro své tělo udělat něco prospěšného, naordinujte si jarní očistu těla pomocí detoxu. Nevíte, jak na to? Máme pro vás několik tipů!

Popíjejte ovocné a zeleninové šťávy

Nastartujte se každé ráno čerstvou šťávou z ovoce a zeleniny. Popíjením šťávy dostanete do svého těla množství zdravých prvků, dopomůžete mu ke ztracené rovnováze a získáte energii, díky které se budete cítit mnohem lépe. Ať už toužíte po bezchybné zářivé pokožce, pročištění vnitřních orgánů, či chcete podpořit zdraví, koktejl plný vitamínů vám s tím pomůže.

Omezte průmyslově zpracované potraviny

Pokud chcete svému tělu s příchodem jara ulevit, zkuste ze svého jídelníčku vyřadit co nejvíce průmyslově zpracovaných potravin a nahraďte je těmi, které na svém obale nemají nekonečný výčet složení. Pojídejte více ovoce, zeleniny a potravin, které neprochází tepelnou úpravou a zachovávají si své výživové hodnoty.

Zkuste zelený detox

Vyzkoušejte zelenou sílu mladého ječmene, chlorelly, spiruliny nebo mladé pšenice. Zmiňované superpotraviny jsou doslova nabité unikátními látkami s nenahraditelnou nutriční hodnotou. Užíváním doplňků stravy nebo přidáváním prášku ze zmiňovaných antioxidantů do pokrmů nebo nápojů normalizujete hladinu cukru v krvi, přispějete ke snížení špatného cholesterolu a zlepšíte svůj imunitní systém. Směs všech těchto prvků najdete například v Bio Supermixu od Goodie.

Nezapomínejte na vlákninu

Vláknina je klíčem správného fungování střev a důležitou složkou našeho jídelníčku, proto dbejte na její dostatečný pravidelný přísun. Vláknina pomáhá k harmonizaci trávícího ústrojí, zbavuje ho škodlivých látek a posiluje zdravý mikrobiom. Tento důležitý prvek získáte například ze semínek, ořechů nebo ovesných vloček, proto na ně nezapomínejte nejen na jaře, ale i po celý rok.

Poznejte sílu bylinek

Místo popíjení kávy dejte přednost bylinkovým čajům, které tělo pročistí a zregenerují. Vyzkoušejte například měsíční kúru čajů Detoxito. Ranní zelený čaj vám dodá energii, připraví tělo na celý den, zrychlí metabolismus, pomůže od zavodnění a zmírní chuť na sladké. Večerní čaj vás zklidní a dopomůže ke klidnému spánku, který je pro jarní očistu těla rovněž velmi důležitý.

Jaký způsob detoxu vyzkoušíte letošní jaro vy?

Napsat komentář