Sobota 20 duben, 2024
5 triků, jak získat zpět motivaci
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

5 triků, jak získat zpět motivaci

Jste momentálně bez motivace a přemýšlíte, jak ji znovu získat? Všichni zažíváme situace, kdy je naše sebemotivace nulová. Nic se nám nechce. Na nic nemáme chuť. Nedokážeme se přimět k tomu, abychom něco dělali. Následujících 5 tipů by vám mělo pomoci znovu nabrat energii a restartovat se.

Jděte na čerstvý vzduch

Pohyb uvolňuje v těle endorfiny – hormony štěstí. Pokud jste tedy momentálně v motivační díře, nic vás nenadchne a pochybujete o sobě, pak si rychle nazujte tenisky a jděte se proběhnout kolem bloku nebo na procházku. I krátký pobyt na čerstvém vzduchu nám dodá energii a projasní naše myšlenky.

Nedělejte toho moc najednou

Naše motivace je jako gumička. Pokud ji natáhneme příliš rychle, praskne. Pokud si toho nabereme příliš, nezvládneme to tak, jak jsme si představovali, a zůstaneme demotivovaní.

Tip: Chcete-li zvýšit svou motivaci, stanovte si jasné “mini“ cíle. Místo pěti tréninků týdně začněte s 5minutovými tréninky dvakrát týdně. Pokud dosáhnete toho, co jste si slíbili, oslavte to a postupně můžete úkoly přidávat.

Zbavte se negativního vlivu

Negativní vnější vlivy, ať už od lidí, kteří jsou neustále pesimističtí, ze sociálních médií, nebo dokonce z neustálého pochybování o sobě a srovnávání se s ostatními, vám mohou z dlouhodobého hlediska vzít sebevědomí a motivaci. Ujistěte se proto, že se obklopujete lidmi, kteří jsou pro vás vhodní.

Tip: Poslouchejte, jak se sebou mluvíte. Mluvíte tak se svým nejlepším přítelem nebo přítelkyní? Pokud ne, pak je nejvyšší čas změnit svůj vnitřní dialog na přátelštější.

Omezte rozptylování

Kontrolujete každých 5 minut své sociální sítě a e-maily? Toto návykové chování, které si mnozí z nás osvojili, je přesně to, co po nás chtějí výrobci technologií. Každý jedinec proto potřebuje silnější vůli, aby si nastavil vlastní rutinu, která zvýší jeho produktivitu a motivaci, namísto aby ho rozptylovala.

Stanovte si přesný čas, kdy budete na sociálních sítích a kdy budete kontrolovat e-maily. Pak telefon odložte a věnujte se práci bez jakéhokoliv rozptylování.

Vybudujte si podpůrnou komunitu

Pokud lidé sdílejí své cíle s někým podobně smýšlejícím, je pravděpodobnější, že si udrží motivaci a dosáhnou svých cílů.

Chcete-li zvýšit svou vlastní motivaci, sdílejte svůj projekt alespoň s jednou další osobou. Chcete-li si udržet motivaci dlouhodobě, vyhledejte lidi, kteří vás podpoří – například ve facebookových skupinách s podobnými zájmy, kde můžete pravidelně diskutovat.

I když se motivace může zdát jako dočasný plán, vězte, že stejně jako sval můžeme i motivaci trénovat, abychom dosáhli svých cílů. Ať se vám daří! Jak se inspirujete a motivujete vy?

Napsat komentář