Neděle 14.07.2024
Jak se zbavit stresu aneb 3+1 cest ke správné relaxaci
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Jak se zbavit stresu aneb 3+1 cest ke správné relaxaci

Stres a jiná psychická zátěž je strašákem novodobé společnosti. Není se čemu divit, když s každým naším krokem a rozhodnutím se pojí určitá míra (z)odpovědnosti, která se sebou nese možné riziko vzniku negativních emocí. Dnešní doba je o to více náročná a náchylná k tělesné a duševní nepohodě, a proto stojí za zmínku pár rad a tipů, jak se stresu vyvarovat nebo jej případně minimalizovat.

Předcházení stresovým okamžikům

Mnohdy je lehčí to říct než tak činit. Ale na každém šprochu pravdy trochu, a to platí i v takovém případě. Zkuste si danou aktivitu zorganizovat a naplánovat do takové míry, abyste nebyli nuceni onoho kostlivce ze skříně vypustit a dovolit mu zhatit vám vaše sebevědomí a následující chvíle, které byste za normálních okolností mohli strávit dle vlastního uvážení a libosti.

Horká koupel

Horká koupel je opravdu zázračný způsob relaxace. Jen je škoda, že ji někteří za způsob odpočinku nepovažují, nýbrž za každodenní povinnost a rituál. Věřte mi, že ona koupel vám může leckdy pomoci lépe než kdejaký léčivý přípravek.

Zdravý životní styl

A je to tady. Zdravý životní styl jako prevence všeho. Ale ono na tom bude něco pravdy. Zdravý životní styl neznamená, že budete striktně dodržovat jídelníček a rozloučíte se s tím, co máte opravdu rádi. Zdravý životní styl je jakousi rovnováhou mezi jídlem a pohybem. A třeba takový pravidelný pohyb vyplavuje hormony, které lidské tělo a lidskou mysl naplňují pocitem klidu.

Bylinky

Pokud si už opravdu nevíte rady, může se stát, že vás vaše nohy zavedou k praktickému lékaři. Co takhle to místo předpisu na chemické preparáty vyzkoušet s bylinkami? Některé byliny se pyšní zklidňujícími účinky a podporují spánek – a stres a spánek spolu nefungují. 

Mezi oblíbené byliny se řadí například meduňka, třezalka nebo kozlík lékařský. Ale pozor! Některé bylinky nejdou ruku v ruce s léky, proto je vždy na místě se poradit s lékárníkem či lékárnicí. 

Stres je zkrátka nepřítel, se kterým se dřív nebo později setkáme „tváří v tvář“ všichni. To ovšem neznamená prohru na celé čáře. Vyzkoušejte doporučené rady, a jestli i vy máte vlastní tipy, jak se stresem zamávat, určitě se nám nezapomeňte ozvat! Rádi se i my něčemu novému přiučíme.

Napsat komentář