Neděle 14.07.2024
Barvy podle data narození: Objevte barvu svého znamení horoskopu
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Barvy podle data narození: Objevte barvu svého znamení horoskopu

Nastalo jaro, loučíme se se zimou a k tomuto období patří krásné barvy. Coco Chanel řekla, že nejlepší barva na světě je ta, která vám jde nejlépe k pleti. Víte, která je ta vaše a jaký je její význam?

Vodnář: Modrá

Modrá inspiruje a vyjadřuje pocit svobody, je to nekonečno a nadpřirozeno. Představuje rozvážnost i opatrnost a rozjasňuje duši. Napomáhá proti bolestem hlavy a rovněž zad. Jde o barvu neomezených možností.

Ryby: Bílá

Je symbolem čistoty, světla a tajemna. Ochraňuje před negativními energiemi, opticky zvětšuje prostor a nutí k zamyšlení. Bílou barvu mají rádi upřímní lidé.

Beran: Červená

Je barvou krve, znamená pohyb, energii a životní sílu. Podporuje vitalitu, sebevědomí, vášeň, ale také hněv. Je dynamická a osvěžující. Červená je barva bouřlivého mládí a žáru letního slunce.

Býk: Růžová

Růžová je romantická i milostná, představuje něhu, lásku a jemnost. Uvolňuje napětí ve svalech a mysli. Je to barva mládí a vnitřního klidu.

Blíženci: Žlutá

Je nejjasnější barvou, působí jasně a povzbudivě, rozveseluje a oživuje myšlení. Svým pozitivním, doslova magickým chvěním má žlutá přízniví vliv na nervy a ztělesňuje pocit svobodného vývoje. Podporuje metabolismus a napomáhá při komunikaci.

Rak: Šedá

Šedá je směs světla i temnoty, a tak je ztělesněním neutrality. Často je vnímána jako barva stínů. Je symbolem nevědomí, nejistoty a strachu ze života. Ovšem pomáhá zachovat tajemství a značí vyzrálost i moudrost. Hrady jsou obvykle postaveny z šedých kamenů.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Lev: Oranžová

Udržuje v pohybu životní energii a oblíbí si ji lidé, kteří se zajímají o svět kolem sebe. Oranžová vyjadřuje pocit štěstí a má blahodárný vliv na trávení. Je barvou pozitivních změn.

Panna: Zelená

Zelená je barva přírody, zdraví a naděje. Léčí a dodává pocit míru. Je posilující, osvěžující a podporuje soustředění.

Váhy: Levandulová

Levandulová je něžný a velice stylový odstín fialové. Vyvolává nové a neobvyklé představy a symbolizuje jemný nádech sladké vůně.

Štír: Indigová

Temně modrá barva patřící mezi nejstarší barviva na světě, která se používala už ve starém Egyptě či Mezopotámii. Indigo je spojováno s rozumem anebo spravedlností.

Střelec: Fialová

Patří k chladným barvám, působí uklidňujícím dojmem, vyvolává spánek a čistí duši. Mají ji rádi výjimeční lidé s uměleckými sklony. Fialová je mystická barva, která je symbolem duchovna, magie a meditace.

Kozoroh: Hnědá

Hnědá je nenápadná barva, která prozrazuje, že jde o člověka milého a klidného. Používá se při rituálech v souvislosti s napojením se na živel země a zemské energie. Je barvou financí a úspěchu v zaměstnání.

Každá barva má své kouzlo, pokud se správně využije. Jaká je ta vaše?


Zdroj: tarot.com color-meanings.com

Napsat komentář