Neděle 14.07.2024
Dopřejte své domácnosti jarní osvěžení pomocí několika snadných tipů
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Dopřejte své domácnosti jarní osvěžení pomocí několika snadných tipů

Mnoho lidí si rádo zkrášluje svůj domov v souvislosti se změnou ročního období. Jaro nabízí mnoho svěžích možností dekorování a příležitostí pohrát si s novými barvami, texturami a doplňky. Potřebujete trochu inspirace, jak co nejlépe využít svůj prostor během delších a teplejších dnů, které jsou před námi?

Neberte jarní úklid jen jako frázi

Jarní úklid je základem veškerého jarního zkrášlování. Klíčová je opravdová důkladnost. Dejte si záležet na hloubkovém úklidu a umyjte okna, vyperte záclony a povlaky, setřete prach, vytřete podlahu… Pusťte se také do třídění všeho, co v zimě máte uskladněno, a naopak uschování toho, co už v nadcházejících měsících nevyužijete. Zbavte se nepořádku, abyste mohli vidět krásu svého domova, a možná budete překvapeni, jaké kouzlo v něm znovu objevíte.

Přemístěte nábytek

Častokrát nemusíte nakupovat nové věci, aby váš domov dostal „nový kabát”. Kdo také má takový rozpočet, aby to dělal každou sezónu? Přemístěte nábytek a dekorace! Z místnosti do místnosti od stěny ke stěně… Snažte se být flexibilní, protože jakmile začnete experimentovat, možnosti budou nekonečné.

Vsaďte na ratan

Ať už chcete do svého domova vnést boho atmosféru, neutrální paletu, organické prvky, nebo vintage styl, ratanový sedací nábytek je tou správnou volbou, obzvlášť letos, kdy jde o trend.

Změňte dekorace

Nejjednodušší způsob, jak osvěžit svůj prostor, je vyměnit látky jako jsou přikrývky, prostěradla, záclony, ubrusy a další tkaniny v domácnosti.

Nový nádech mohou získat také vaše stěny. K tomu můžete využít různých uměleckých výtisků, které lze získat jak v obchodech, tak online. Vintage nebo krajinomalby v krásných jarních barvách mohou vnést do vašeho prostoru svěžest.

Věnujte čas zahrádce

Zahradničení je uklidňující a cenově dostupný koníček, který si budete moci užívat po celou sezónu jara a léta. Proč si na zahradě, balkoně nebo okenním parapetu nevysadit květiny, zeleninu či bylinky a neužívat si vlastní úrodu?

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Přeneste přírodu dovnitř

Zařaďte do svého domova čerstvé nebo sušené květiny. Je to skvělý způsob, jak si po dlouhém dni v práci dopřát pocit uvolnění a pohody. Dotek přírody lze zprostředkovat také prostřednictvím potisků, například na utěrkách v kuchyni nebo dekoračních polštářích v obývacím pokoji či ložnici.

Investujte do nových váz

Budete je potřebovat na všechny čerstvé květiny, které si přinesete domů. Staré můžete recyklovat nebo schovat na příští sezónu.

Rozjasněte stůl

Oživte své stoly výraznými ubrousky, běhouny a dalšími textiliemi, které evokují jarní jas. Poté si zkuste připravit vlastní domácí koktejl mocktail a okořeňte ho přidáním sirupu s lahodnými sezónními příchutěmi jako bazalka nebo rozmarýn.

Zavěste věnec

Věnce se nehodí jen na svátky. Trochu slavnostnosti můžete svému prostoru dopřát kdykoliv. Pro jaro je jako dělaný jakýkoliv věnec s živou zelení.

Vytvořte si playlist

Vytvořte si nový seznam skladeb s jarní tematikou a přehrávejte si ho, když ráno stelete postel, chystáte se na nový den nebo například vaříte večeři. Pro atmosféra vašeho domova bude třešničkou na dortu.

Napsat komentář