Neděle 14.07.2024
Green Dating: Už jste o něm slyšeli?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE ONLINE & TECH

Green Dating: Už jste o něm slyšeli?

Tinder, Bumble & Co… Každý, kdo je v dnešní době single, obvykle zná alespoň jednu… nebo všechny seznamovací platformy. Zatímco se většinou rozhodujeme, zda swipovat doleva, nebo doprava, na základě vzhledu, společenského postavení, koníčků a zájmů, existují lidé, pro které jsou mnohem důležitější jiné věci – například udržitelnost, ochrana klimatu a ochrana zvířat. “Green Dating“ nabírá na síle.

Na první pohled se nejedná o témata, která by byla nějak zvlášť přitažlivá, ale pro stále více lidí jsou právě tyto oblasti rozhodující při výběru partnera. Samozřejmě, pokud se stravujete vegansky, nebudete hledat partnera, který každý den sní alespoň jeden steak a který je háklivý na klimatické problémy a budoucnost planety, ale někoho, kdo sdílí vaše hodnoty.

Řekni mi, co jíš, a já ti řeknu, jestli se k sobě hodíme

Možná jste si také všimli, že emojis jako hamburgery nebo kuřecí stehna se obvykle nezobrazují přímo v biu uživatelů, ale zelené rostliny ano. Je to zřejmé – v pánvi se používají pouze potraviny rostlinného původu.

Ekologický způsob života a společenská angažovanost hrají při hledání velké lásky stále důležitější roli. Rostlinná nebo veganská – kdo by si pomyslel, že jednou bude naše strava jedním z nejdůležitějších popisných znaků při hledání lásky? Pro mnohé je to však to, co rozhoduje, zda je někdo potenciálním kandidátem na budoucnost, nebo ne. Podle Tinderu, současného lídra na trhu mezi seznamovacími aplikacemi, hledá zejména generace Z u potenciálních partnerů stále častěji novou vlastnost – společnou lásku k přírodě. Míra možných kompromisů je samozřejmě individuální, ale zdá se, že určitá míra odpovědnosti a angažovanosti je pro mnohé nezbytným kritériem pro navázání kontaktu.

Reaguje také odvětví seznamovacích aplikací

Kromě velkých známých platforem začaly vznikat nové, které se specializují na milovníky přírody a zvířat. Existují dokonce speciální seznamky a aplikace pro vegetariány a vegany. A dokonce i Tinder hlásí, že uživatelé do svých popisů stále častěji zahrnují informace o životním prostředí.

Podobné hodnoty jsou důležitější než kdykoli jindy

Jak udržitelně žijeme, jak je pro nás důležité nepoužívat živočišné produkty, jak uvědoměle nakupujeme, zda se obejdeme bez motorových vozidel – to vše je stále důležitější. Samozřejmě nikdo nechce vést pravidelné debaty o třídění odpadu a konzumaci masa, ale čím více věcí máme společných, tím větší šance máme z psychologického hlediska na dlouhodobé partnerství, po kterém tolik lidí touží.

Co si o tomto tématu myslíte? A podle jakých kritérií si vybíráte partnery? Záleží vám na životním prostředí?

Napsat komentář