Neděle 14.07.2024
Inspirujte se interiérovými trendy, které vnesou do vašeho domova svěží vítr
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
LIFESTYLE

Inspirujte se interiérovými trendy, které vnesou do vašeho domova svěží vítr

Domov je pravděpodobně nejdůležitějším místem v našem životě. Chceme se v něm proto cítit dobře a mít ho co nejkrásnější a nejpohodlnější. K tomu napomáhá mnohé – od správné pohovky až po barvu stěn. Vše, co se vám líbí, je dovoleno. Přesto není na škodu občas načerpat trochu inspirace. Jaké aktuální interiérové trendy mohou do vašeho příbytku vnést nový náboj?

Dopaminová barevná paleta

Místo minimalistických béžových tónů volíme výrazné zelené, zářivě růžové a modré. Nechybí ani detaily jako barevné polštářky nebo kusy nábytku zvláštních tvarů. Povoleno je cokoli, co vykouzlí úsměv na tváři vám i vašim hostům. Pokud jde o barvy, nemusíte se tedy držet zpátky a můžete vše divoce kombinovat.

Wabi Sabi

Japonská filozofie Wabi Sabi je v posledních letech opět populární. Její podstatou je hledání krásy v „nedokončeném a nedokonalém”. Oceňuje jednoduchost přírody a jejích organických forem a struktur. Tento trend interiérového designu doplňuje například keramika z lokálního trhu, nábytek z druhé ruky a nelakované dřevo nebo oblázky jako dekorace.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: MODERNÍ BYDLENÍ MŮŽE PRO KAŽDÉHO ZNAMENAT NĚCO JINÉHO, ALE URČITÉ TIPY VYUŽIJE KAŽDÝ

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Udržitelné materiály

Vzhledem k tomu, že téměř čím dál více lidí myslí na životní prostředí, je začlenění udržitelných materiálů do našich domovů důležitější než kdykoli dříve. Investujte do nábytku a dekorativních předmětů vyrobených z recyklovaných materiálů a vybírejte starožitné kousky, které vašemu prostoru nejen dodají jedinečný nádech, ale také sníží uhlíkovou stopu.

Flexibilní místnosti

Práce na dálku a flexibilní životní styl je čím dál běžnější a klíčovou se stává i přizpůsobivost našich domácností. Zvažte začlenění flexibilních prostor do svého interiéru. Vytvořte si domácí kancelář, kterou lze snadno přeměnit na pokoj pro hosty nebo prostor pro meditaci. Používejte multifunkční nábytek, který může sloužit k více účelům. Navrhováním flexibilních prostorů můžete svůj domov maximálně využít a přizpůsobit ho měnícím se potřebám.

Barevné stěny

Zatímco v posledních letech byly stěny minimalistické a bílé, nyní se do domů vrací život. A to doslova. Vezměte do ruky malířský štětec a dodejte každému ze svých pokojů osobitý nádech. Ať už vymalujete celou stěnu zářivou barvou podle vlastního výběru, nebo si vyberete jen určitou část, nebojte se zapojit fantazii.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: BÍLÁ JE JASNÁ A ČISTÁ, ALE MŮŽE BÝT I NUDNÁ: NAUČTE SE S NÍ PRACOVAT V INTERIÉRU TAK, ABY VÝSLEDEK STÁL ZA TO

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Statement umění

Jistě, umění je investice. Ale také okamžitě dodá každé místnosti charakter a může dokonce vytvořit základ pro konverzaci. Velká abstraktní plátna mohou rozzářit i ty nejnudnější prostory a dodat jim něco navíc. Chcete-li najít umění, které se vám líbí, nemusíte už chodit do umělecké galerie, můžete si také prohlížet aukce online. I umělecké tisky od nezávislých umělců mohou být skvělou alternativou k originálu, navíc vypadají originálně.

Pruhy

Trendu pruhů podléhá nejen móda, ale i interiérový design. Od ložního prádla, polštářů na pohovce až po pruhované tapety – téměř vše nyní dostává čerstvě pruhovaný nátěr.


Zdroj: buzzfeed.com

Napsat komentář